info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Shedirpharma Cronervis

Çmimi:1,960.00 L

Suplement ushqimor që kontribuon në funksionimin normal të sistemit nervor
Paketim x 30 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Masa

30 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Suplement ushqimor që ndihmon në funksionimin normal të sistemit nervor.

Formuluar me një sërë substancash si:
– acid alfa lipoik, një substancë me veti antioksiduese si në mjedis ujor ashtu dhe në mjedis lipidik. Mbron qelizat nga radikalet e lirë dëmtuese dhe parandalon degjenerimin e nervave.
Shton përçimin e impulseve nervore dhe kontribuon në funksionimin normal të sistemit nervor.
– ekstrakte të bimës Borage, të pasura me acidin linolenik, veprojnë në sinergji me acidin alfa lipoik, dhe shtojnë përçimin e impulseve nervore dhe qarkullimin e gjakut endoneural. Ekstraktet e bimës Borage ruajnë integritetin dhe funksionin e membranave qelizore.
– vitaminën C, një vitaminë e tretshme në ujë, me veti antioksiduese, e aftë të mbrojë qelizat nga stresi oksidativ dhe të ndikojë pozitivisht në funksionin normal të sistemit nervor.
– ekstraktet e bimës Devil Claw (kthetra e djallit), kanë veti qetësuese dhe zbutëse;
– vitaminat e grupit B, të nevojshme për funksionin normal të sistemit imunitar.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve nën 3 vjeç.
Nëse jeni shtatzënë ose ushqeni me gji këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.
Nëse jeni duke përdorur medikamente hipoglicemike, këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.
Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.
Si pasojë e përbërjes natyrale, nga loti në lot mund të ketë ndryshime organoleptike.

Përdorimi

Nëse nuk është përshkruar ndryshe nga mjeku, rekomandohet të konsumohen 2 tableta në ditë, të shoqëruara me një gotë ujë.
Tabletat pihen gjatë ose pas vaktit ushqimor kryesor.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Alpha Lipoic Acid. Anti-caking agent: Anhydrous Bibasic Calcium Phosphate. Borago officinalis L. (Borage) oil powder 40% of which 7% Gamma Linolenic Acid, Vitamin C (L-Ascorbic Acid). Anti-caking agents: Cross-linked Sodium Carboxymethylcellulose, Amorphous Silica. Harpagophytum procumbens DC. (Devil’s Claw) root dry extract 1.5% Harpagoside. Bulking agent: Glycerol Beenato. Anti-caking Agent: Vegetable Magnesium Stearate. Zinc Oxide, Vitamin B6 (Pyridoxine Hydrochloride), Vitamin B1 (Thiamine Hydrochloride), Vitamin B12 (Cyanocobalamin).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping