info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Onovo Pharma Flexonorm

Çmimi:2,475.00 L 2,103.75 L -15%

Suplement ushqimor që mbështet funksionimin normal të kockave dhe artikulacioneve
Paketim x 30 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Masa

30 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Ky suplement ushqimor ka për qëllim:
-të ofrojë mirëmbajtje te rregullt te kockave;
-të ndihmojë në lëvizshmërinë dhe fleksibilitetin e nyjeve;
-të pakësojë inflamacionin.

Nyjet janë pikat kontaktuese mes më shumë se 200 kockave dhe janë të formuara për të lejuar lëvizjen. Skajet e këtyre kockave dhe nyjeve mbulohen nga kërci dhe lëngu sinovial. Lëngu mban kërcet të shëndetshme dhe i mundëson nyjeve të lëvizin pa probleme.

Glukozamina dhe kondroitina janë komponentë të rëndësishëm strukturorë të kërcit, një ind lidhës i cili vepron si mbrojtës midis nyjeve dhe kockave. Shkatërrimi i kërcit ndodh kur nivelet e këtyre komplekseve fillojnë të bien. Prania e kalciumit, magnezit, vitaminës D3 dhe zinkut rrit mirëqenien e nyjeve në një nivel më të lartë.

Glukozamina është një substancë natyrale e cila prodhohet në trupin tonë dhe formon komponentë të quajtur proteoglikane dhe glukozaminoglikane. Kërcet përbëhen nga këto komponentë që janë të nevojshëm për të mbrojtur kockat në nivel të nyjeve, duke lejuar lubrifikimin.

Kondroitin sulfati stimulon rigjenerimin e kërcit, i cili është indi lidhës që mbështjell skajet e kockave brenda nyjeve. Ai është thelbesor për sigurimin e lëvizjes kërce/kocka pa fërkime.

Kalciumi në kombinim me magnezin, zinkun dhe vitaminën D3 siguron mirëmbajtjen e rregullt të kockave. Kalciumi është mineral i rëndësishëm që luan një rol thelbësor në shëndetin e kockave dhe të dhëmbëve. Magnezi është mineral dhe është jetik për zhvillimin dhe mirëmbajtjen e duhur të kockave. Prania e magnezit në formulën tonë është thelbësore për transportin e kalciumit nëpër membranat qelizore. Zinku ndihmon rritjen normale dhe riparimin e indeve rreth nyjeve dhe mbështet funksionin e enzimeve të nevojshme për ndërtimin e matrikist kockor. Vitamina D3 ndihmon në absorbimin efikas të kalciumit.

Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose merrni barna të tjera, konsultohuni me mjekun tuaj para përdorimit.
Mos e përdorni nëse jeni alergjik ndaj peshkut ose produkteve të peshkut.
Ndaloni përdorimin dhe konsultohuni me mjekun nëse ndodh ndonjë reaksion alergjik.
Mbajeni larg fëmijëve.
Mos e përdorni nëse vula nën kapak është thyer ose mungon.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Pa gluten.
Pa OMGJ.
I testuar klinikisht.

Përdorimi

Rekomandohet të pihen 2 tableta në ditë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Përmbajtja për dy tableta Sasia në mg Vlera ditore në %
Vitamin D (në formë cholekalciferoli) 10µg 50
Kalcium (në formë kalcium karbonati) 800mg 62
Magnez (në formë oksid magnezi) 200mg 48
Zink (në formë zink oksidi) 8mg 73
Glukosaminë HCl 800mg *

Kondroitin sulfat 100mg *
Natrium 15mg <1% mikrokristalinë celulozë, natrium kroskarmelozë, acid stearik, magnezium stearat, silica dhe film mbështjellës.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping