info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Psylloial Bustine

Çmimi:1,619.94 L

Suplement ushqimor me fibra të psylliumit dhe acid hialuronik
Kuti x 14 bustina

Stock: Ka stok

SKU: 5053
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

14 bustina

Suitable For

Përshkrimi

Fibrat e Psylliumit kanë një sërë benefitesh ku përmendim:
– shton masën fekale dhe nxit lëvizshmërinë intestinale;
– ka një efekt prebiotik, pasi favorizon zhvillimin e florës mikrobiale;
– acidifikon në mënyrë graduale pH e kolonit dhe kontribuon në këtë mënyrë në ruajtjen e integritetit të mukozës së kolonit.

Acidi hialuronik:
– ka aftësi të mbajë ujin, prandaj rrit vëllimin e masës fekale dhe favorizon tranzitin intestinal;
– te personat që vuajnë nga konstipacioni shton eleminimin fekal, kurse te ata që vuajnë nga diarreja rrallon shpeshtësinë e saj;
– ndihmon në rigjenerimin epitelial.

Psylloial kombinon fibrat e Psylliumit me acidin hialuronik.
Nuk shkakton irritim në mukozën intestinale.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose keni një sëmundje specifike këshillohuni me mjekun tuaj përpara se të përdorni këtë suplement.
Rekomandohet të merret me distancë 2-3 orë nga medikamentet e tjera (nëse jeni duke përdorur).
Të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohen 1-2 bustina në ditë, larg vakteve ushqimore.
Nëse merrni Psylloial për 2 javë rresht, bëni 2 javë ndërprerje dhe më pas mund të rifillohet.
Tresni përmbajtjen e bustinës në një gotë me ujë (rreth 200 ml) dhe pijeni menjëherë.
Më pas pini dhe një gotë plot me ujë.
Pini sa më shumë lëngje gjatë ditës.
Tek fëmijët mbi 3 vjeç përdoret me doza sa ½ e dozave të të rriturve.

Përbërësit

psyllium, mustard, arachid, lupine, soy, sedane, sesame, maltodestrina, aroma, citric acid, silicon bioside, hyaluronic sodium, steviolic glycosides

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping