info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Webber Naturals Citrate de Magnesium powder

Çmimi:3,470.00 L

Suplement ushqimor me citrat magnezi, për kockat, muskujt dhe sistemin nervor
200 g

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

200 g

Suitable For

Magnezi është i pranishëm në shumë ushqime, megjithatë shumë njerëz nuk arrijnë ta përthithin atë.
Konsumimi i magnezit në formën e citratit të magnezit, rrit përthitjen e tij dhe lehtëson metabolizmin dhe përdorimin e tij në organizëm.

Rreth 30% e njerëzve kanë mungesë të magnezit.
Ai është një mineral që merr pjesë në rreth 600 proçese enzimatike që çojnë në prodhimin e energjisë, funksionimin e muskujve, shtimin e fortësisë së kockave dhe dhëmbëve.
Krahas konsumimin të ushqimit për të siguruar sasinë e magnezit për të cilën keni nevojë, këshillohet marrja e suplementeve me magnez.

Tek personat që vuajnë nga defiçienca e magnezit është vënë re:
-gjendje ankthi;
-irritim;
-depresion;
-ngërçe;
-lodhje;
-migrenë;
-konstipacion;
-osteoporozë;
-presion i lartë i gjakut.

Studimet klinike tregojnë që marrja e suplementeve të magnezit, shton sasinë e tij në organizëm dhe ndikon pozitivisht në formimin e matriksit kockor, në metabolizmin e karbohidrateve, në metabolizmin e proteinave, në metabolizmin e yndyrnave, në prodhimin e energjisë, në relaksimin e muskujve dhe në qetësimin e nervave.

Citrati i magnezit në formë pluhuri i Webber Naturals është shumë i tretshëm në ujë, dhe absorbohet lehtësisht në zorrë.
Ka shije manaferre.
Si ëmbëlsues përdoret stevia.

Nuk përmban:
-ngjyrues artificialë;
-konservues;
-ëmbëlsues artificialë;
-sheqer;
-gluten;
-maja;
-sojë;
-vezë;
-derivate shtazore;
-kripë;
-arra;
-OMGJ.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.

Shtoni 3.3 gram pluhur citrat magnezi në gjysëm filxhani me ujë të ngrohtë dhe përzjejeni deri në tretje të plotë.
Shtoni ujë të ftohtë ose lëngun tuaj të preferuar për të neutralizuar temperaturën.
Në rast se mjeku rekomandon një dozë të ndryshme nga doza e mësipërme, ndiqni këshillën e mjekut tuaj.

magnesium citrate, natural flavours (raspberry, berry), Stevia rebaudiana leaf, citric acid.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.