info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

Magne B6 (magnez, vitaminë B6)

Çmimi:1,053.00 L

Medikament OTC që kombinon vitaminën B6 me magnezin
Kuti x 50 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Masa

50 tableta

Suitable For

,

Grupi farmako-terapeutik: suplemente minerale.

Indikacionet terapeutike: Ky produkt mjekësor përdoret për të trajtuar mungesën e magnezit, të konfirmuar paraprakisht nga mjeku juaj.

Mos konsumoni Magne B6:
-nëse jeni alergjik ndaj ndonjërit prej përbërësve të këtij formulimi;
-nëse keni insufiçiencë të rëndë renale.

Përkujdesje në përdorim
Ky medikament është formuluar për të rriturit dhe fëmijët mbi 6 vjeç.
Për fëmijët nën 6 vjeç ka forma të tjera farmaceutike më të përshtatshme.
Nëse vuani nga insufiçienca renale e moderuar, duhet të bëni kujdes me konsumimin e suplementeve me magnez për të shmangur rritjen e niveleve të tij në gjak.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Nëse është e nevojshme Magne B6 mund të përdoret gjatë shtatzënisë.
Nëse zbuloni që jeni shtatzënë gjatë trajtimit me Magne B6, këshillohuni me mjekun tuaj nëse duhet ta vazhdoni apo jo trajtimin.
Gratë gjatë ushqyerjes me gji nuk duhet të marrin më shumë se 20mg/ditë vitaminë B6.

Efekte të mundshme anësore:
-Diarre;
-Dhimbje barku;
-Reaksione alergjike të lëkurës;
-Reaksione alergjike.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Rekomandohen dozat e mëposhtme:
-Të rriturit: 6-8 tableta në ditë, të ndara në 2 ose 3 administrime ditore.
-Fëmijët mbi 6 vjeç, me peshë afërsisht 20 kg: 4-6 tableta në ditë, të ndara në 2 ose 3 administrime ditore.
Tabletat mund të konsumohen gjatë vaktit ushqimor.

magnesium lactate dihydrate, pyridoxine hydrochloride, sucrose, heavy kaolin, acacia, carboxypolymethylene, talc, magnesium stearate, titanium dioxide, carnauba wax powder

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.