info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Denk Magnes Active

Çmimi:1,282.00 L 1,153.80 L -10%

Suplement ushqimor me magnez për kockat, muskujt dhe zemrën
Paketim x 30 bustina

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

30 bustina

Suitable For

Magnezi është një mineral i rëndësishëm për një sërë proçesesh metabolike që ndodhin në organizëm.
Ai është i rëndësishëm për muskujt, kockat dhe sistemin nervor.
Pakëson ndjesinë e lodhjes.

Organizmi nuk e prodhon magnezin vetë, prandaj ne e sigurojmë atë vetëm nëpërmjet dietës ushqimore.
Kur dieta ushqimore nuk siguron sasinë e magnezit për të cilën kemi nevojë, rekomandohet marrja e suplementeve shtesë.
Përmban 300 mg magnez në çdo bustinë dhe ka shije manaferre.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.

Rekomandohet të konsumohet një bustinë në ditë.
Përmbajtja e bustinës hidhet në gjuhë dhe lihet të tretet.
Nuk ka nevojë për ujë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Nutritional value Per stick % NRV*
Magnesium 300 mg 80
*Nutrient reference value according to EU regulation

Dextrose, magnesium oxide, bulking agent sorbitol, acidulant citric acid, releasing agent tricalcium phosphate, releasing agent magnesium salts from fatty acids, raspberry flavour (contains LACTOSE), sweetener sodium cyclamate, sweetener saccharin sodium, sweetener sucralose.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.