info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Sensilab Vitamin D3 4000 UI

Çmimi:2,028.00 L 1,825.20 L -10%

Suplement ushqimor me vitaminë D3
Kuti x 30 kapsula

Stock: Ka stok

SKU: SENSILAB16
Etiketa: , , , , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Lactose Gluten

,

Masa

30 kapsula

Suitable For

Përshkrimi

Suplement ushqimor me vitaminë D, me orgjinë nga lanolina.
Formulohet në kapsula të vogla me përberje celuloze, që gëlltiten me lehtësi.
Sipas studimeve të fundit doza 4000 UI e vitaminës D është doza ideale ditore. Doza më të larta nuk kanë benefite shtesë në shëndet.

Vitamina D ka disa efekte pozitive në organizëm:
– rrit imunitetin;
– ndihmon në funksionimin normal të muskujve;
– mbështet proçesin e ndarjes qelizore;
– ruan densitetin e kockave dhe forcon dhëmbët;
– kontribuon në përthithjen dhe përdorimin korrekt të kalçiumit dhe fosforit.

Nuk përmban:
– gluten;
– laktozë;
– sojë;
– ngjyrues artificialë;
– konservues;
– OMGJ.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose keni një sëmundje specifike këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohet 1 kapsulë në ditë, e shoqëruar me një gotë ujë, pas vaktit ushqimor.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Bulking agent: acacia gum, cholecalciferol (vitamin D3 100 µg (4000 IU) – 2000% NRV*), anti-caking agent: magnesium salts of fatty acids, capsules: hydroxypropyl methyl cellulose.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping