info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Alta Natura Vmag

Çmimi:1,800.00 L 1,620.00 L -10%

Suplement ushqimor që kombinon 9 kripëra të ndryshme të magnezit për një efikasitet sa më të lartë
Paketim x 60 tableta të përtypshme

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Masa

60 tableta të përtypshme

Suitable For

Vmag është një suplement ushqimor me magnez, një mineral tepër i rëndësishëm dhe me shumë përfitime për organizmin.
Rekomandohet të përdoret kur rritet nevoja për magnez, si për shembull gjatë një aktiviteti fizik të shtuar, ose kur nuk arrijmë të marrim sasinë e duhur të magnezit nëpërmjet dietës ushqimore.

Ndër përfitimet që magnezi i sjell organizmit përmendim:
-merr pjesë në proçese metabolike që shoqërohen me çlirim energjie dhe pakëson lodhjen;
-ndihmon në ruajtjen e ekuilibrit elektrolitik;
-ruan funksionin normal të muskujve dhe të kockave;
-ndihmon në ruajtjen e funksionit normal të sistemit nervor.

Kombinon 9 kripëra të ndryshme të magnezit.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmiëjve nën 3 vjeç.
Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.

Rekomandohet të konsumohen 2 tableta në ditë.
Tabletat mund të përtypen ose lihen të treten në gojë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Magnesio Ossido, Magnesio Bisglicinato, Magnesio Citrato Tribasico, Magnesio Carbonato, Magnesio Gluconato, Magnesio Idrossido, Magnesio Lattato, Magnesio Marino, Magnesio Pidolato. Coadiuvanti tecnologici: Fruttosio, Sorbitolo, Mannitolo, Amido pregelatinizzato, Idrossipropilcellulosa, Silicio Biossido, Magnesio Stearato. Correttore di acidità: Acido citrico. Edulcoranti: Glicosidi steviolici (dalle foglie di Stevia rebaudiana), Sucralosio. Aroma.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.