info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Now Magnesium Glycinate 200 mg

Çmimi:4,020.00 L 3,417.00 L -15%

Suplement ushqimor me glicinat magnezi
180 tableta

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Masa

180 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Formulim me magnez në formën e glicinatit të magnezit, tepër i absorbueshëm nga organizmi.
Magnezi është një mineral i nevojshëm për proçeset metabolike dhe prodhimin e energjisë, kontraktimin e muskujve, përçimin e impulseve nervore dhe mineralizimin e kockave.
Është kofaktor për rreth 300 enzima.
Ndër proçeset që kërkojnë praninë e magnezit janë:
– sinteza e proteinave dhe yndyrnave;
– metabolizmi i glukozës.

Magnezi është i rëndësishëm dhe për rregullimin e balancës së kalçiumit, në sajë të ndikimit në gjendrën e paratiroides.

Nuk përmban:
– gluten;
– derivate të bulmetit;
– sojë;
– qumësht;
– vezë;
– arra;
– peshk.

Suplementet ushqimorë nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohen 2 tableta, 1 ose 2 herë në ditë, gjatë vaktit ushqimor.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Magnesium (from 2,000 mg Magnesium Bisglycinate)
Hydroxypropyl Cellulose, Stearic Acid (vegetable source), Silicon Dioxide and Vegetarian Coating.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping