info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

Ofertë!

Now Magnesium Glycinate 200 mg

Çmimi:4,200.00 L 3,570.00 L -15%

Suplement ushqimor me glicinat magnezi
180 tableta

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

180 tableta

Suitable For

Formulim me magnez në formën e glicinatit të magnezit, tepër i absorbueshëm nga organizmi.
Magnezi është një mineral i nevojshëm për proçeset metabolike dhe prodhimin e energjisë, kontraktimin e muskujve, përçimin e impulseve nervore dhe mineralizimin e kockave.
Është kofaktor për rreth 300 enzima.
Ndër proçeset që kërkojnë praninë e magnezit janë:
– sinteza e proteinave dhe yndyrnave;
– metabolizmi i glukozës.

Magnezi është i rëndësishëm dhe për rregullimin e balancës së kalçiumit, në sajë të ndikimit në gjendrën e paratiroides.

Nuk përmban:
– gluten;
– derivate të bulmetit;
– sojë;
– qumësht;
– vezë;
– arra;
– peshk.

Suplementet ushqimorë nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.

Rekomandohet të konsumohen 2 tableta, 1 ose 2 herë në ditë, gjatë vaktit ushqimor.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Magnesium (from 2,000 mg Magnesium Bisglycinate)
Hydroxypropyl Cellulose, Stearic Acid (vegetable source), Silicon Dioxide and Vegetarian Coating.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.