info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

X-Ingredients 5 – Vitamin C & Lightening Peptide

Çmimi:8,950.00 L

Serum i përqëndruar me efekt zbardhues dhe unifikues të tonit të lëkurës.
10 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Masa

10 ml

Skin Type

Suitable For

Specific For

X-Ingredients është një koncept inovativ i përgatitjeve të personalizuara dermo-kozmetike, ku çdo përdorues është në gjendje të zgjedhë me lehtësi përbërësit e tij aktivë shumë të efektshëm të Teknologjisë Transdermike për të synuar problemet specifike të lëkurës.

X-Ingredients 5 përmban një përqendrim të lartë të vitaminës C dhe Oligopeptide-68 për një efekt sqarues dhe ndriçues.

Vitamina C është e njohur për vetitë e saj anti-oksiduese.

Në nivelin e lëkurës, ajo kundërvepron me formimin e melaninës dhe zvogëlon pigmentimin e tepërt të lëkurës.

Oligopeptide-68 është një peptid biomimetik dermo-kozmetik që pengon aktivitetin e tirosinazës dhe në sinergji me vitaminën C, ndalon procesin e sintezës së melaninës, duke rivendosur shkëlqimin e munguar në lëkurë.

Hapi 1. Përzgjidhni teskturën e bazës së kremit, duke u bazuar në tipologjinë e lëkurës
R (Riche) – Përshtatur lëkurës normale në të thatë
L (Light) – Përshtatur lëkurës normale në mikse
O ( Oil-Free) – Përshtatur lëkurës mikse dhe të yndyrshme
E ( Eyes) – Përshtatur konturit të syve.

Hapi 2. Përzgjidhni ingredientët e koncentruar, sipas problematikës që dëshironi të trajtoni.

Hapi 3. Në disketën e posaçme, aplikoni 2 sprucime nga baza e përzgjedhur dhe shtoni deri në 3 pika nga ingredienti i koncentruar që keni përzgjedhur.
Nëse përzgjidhni më shumë se 3 ingredientë të koncentruar, shtoni 2 pika nga secili prej tyre.
Në bazën specifike për zonën rreth syve, shtoni vetëm 1 pikë nga ingredienti i pëzgjedhur.

Hapi 4. Me anë të spatulës, përzjeni përbërësit në disketë dhe aplikojeni kremin e formuar në lëkurë, duke e masazhuar deri në përthithje të plotë.

Përsëriteni trajtimin 2 herë në ditë, për një periudhë 4 javore.

Përbërësit aktivë kryesor:
Vitamin C
Oligopeptide-68

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.