info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Webber Naturals Prenatal Most Complete Multi

Çmimi:2,850.00 L

Suplement ushqimor me vitamina, minerale, DHA dhe xhinxher për femrat gjatë shtatzënisë
Paketim x 60 kapsula

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Masa

60 kapsula

Suitable For

Webber Naturals Prenatal Most Complete Women është një formulim specifik për femrat gjatë shtatzënisë.
Siguron që nëna dhe foshnja të marrin sasinë e duhur të vitaminave dhe mineraleve për të cilat kanë nevojë.

I pasur me DHA, e nevojshme për zhvillimin e funksioneve konjitive dhe ekstrakte të xhinxherit për të pakësuar ndjesinë e të vjellave dhe të përzjerave gjatë shtatzënisë.
Formulimi përmban dhe acidin folik, i nevojshëm për të shmangur dëmtimet në tubin neural.

Karakteristikat e Webber Naturals Prenatal:
-Nivel i lartë absorbimi.
-Pakëson aciditetin e stomakut, simptomat e të përzjerave dhe përmirëson tretjen.
-Përmban acid folik, xhinxher, vitaminë D dhe DHA.
-Nuk përmban gluten, sojë, OMGJ.

Rekomandohet të konsumohen 2 kapsula në ditë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Beta-Carotene 750 mcg (1250 IU)
Vitamin B1 (thiamine mononitrate) 0.9 mg
Vitamin B2 (riboflavin) 0.85 mg
Vitamin B6 (pyridoxine hydrochloride) 1.3 mg
Vitamin B12 (cyanocobalamin) 4 mcg
Niacinamide 10 mg
Pantothenic Acid (calcium d-pantothenate) 5 mg
Biotin 50 mcg
Folic Acid (folate) 0.5 mg
Vitamin C (ascorbic acid) 50 mg
Vitamin D3 (cholecalciferol) 5 mcg (200 IU)
Minerals:
Calcium (carbonate) 100 mg
Magnesium (HVP* chelate) 50 mg
Iron (HVP* chelate) 14 mg
Zinc (HVP* chelate) 12.5 mg
Copper (HVP* chelate) 1 mg
Other ingredients:
Fish Oil (anchovy, sardine and/or mackerel) 250 mg
Eicosapentaenoic Acid (EPA) 10 mg
Docosahexaenoic Acid (DHA) 132.5 mg
Ginger 25:1 Extract (Zingiber officinale) (rhizome) 10 mg
Lutein (Tagetes erecta) (oleoresin from marigold flower) 2.5 mg
Hydrolyzed vegetable protein

Softgel capsule (gelatin, glycerin, purified water, carob), organic flaxseed oil, non-GMO sunflower lecithin, yellow beeswax, microcrystalline cellulose

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.