info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Abopharma Magnesium

Çmimi:1,500.00 L 1,350.00 L -10%

Suplement ushqimor me magnez
Paketim x 30 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

,

Masa

30 tableta

Suitable For

Magnezi është një mineral esencial, i nevojshëm për një sërë proçesesh që ndodhin në organizëm.
Ai kontribuon:
-në mbarëvajtjen e proçeseve metabolike që shoqërohen me çlirim energjie;
-në funksionimin normal të muskujve;
-në funksionimin normal të sistemit nervor;
-për kocka dhe dhëmbë të fortë;
-në pakësimin e lodhjes;
-në ruajtjen e balancës elektrolitike;
-në sintezën normale të proteinave;
-në ruajtjen e funksioneve psikologjike normale;
-në mbarëvajtjen e proçeseve të ndarjes qelizore.

Formulimit i janë shtuar dhe vitaminat e grupit B të cilat:
-janë të nevojshme për metabolizmin e homocisteinës;
-ndihmojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar;
-mbrojnë qelizat nga stresi oksidativ;
-marrin pjesë në sintezën e elementeve të gjakut.

Pa gluten.
Pa laktozë.
Pa konservues.
Pa alergenë.
Pa OMGJ.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.

Rekomandohet të konsumohet 1 tabletë në ditë, e shoqëruar me një gotë ujë.
Nuk duhet të përtypet.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Ingredients: in 1 tabletе *PDP
Magnesium (Magnesium carbonate) 250 mg 67 %
Vitamin B1 (Thiamin) 0.7 mg 64 %
Vitamin B2 (Riboflavin) 0.8 mg 57 %
Vitamin B6 (Pyridoxine) 1.0 mg 71 %
Vitamin B12 (Cyanocobalamin) 0.5 µg 20 %

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.