info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Filorga C-Recover Radiance Booster Concentrate

Çmimi:7,490.00 L

Serum me vitaminë C për fytyrën
3 flakone x 10 ml

Stock: S’ka stok

SKU: FILO005
Etiketa: , , , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

3 fl x 10 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

Vitamina C është një nga vitaminat me më shumë përfitime për organizmin por, njëkohësisht dhe një nga më të paqëndrueshmet.

Filorga ofron një formulim që përmban vitaminën C të pastër dhe shumë të përqëndruar (8%).
Ambalazhuar në një paketim shumë të lehtë që siguron ruajtjen e vetive të saj të pandryshueshme deri në momentin e përdorimit.

Në sajë të vetive antioksiduese dhe nxitëse të sintezës së kolagjenit, i kthen lëkurës shkëlqimin e munguar.
Lëkura juaj do të duket dukshëm më e re.

Ndiqni hapat e mëposhtëm për një përdorim sa më korrekt të serumit:

Hapi 1: Shtypni pistonin me qëllim që pluhuri i vitaminës C të bjerë poshtë.
Hapi 2: Tundeni për pak sekonda dhe më pas tërhiqni pistonin.
Hapi 3: Merrni solucionin nëpërmjet pikatores.
Hapi 4: Aplikojeni solucionin në fytyrë. Rekomandohet të përdoret në mëngjes përpara kremit tuaj të ditës.

Në periudhat kur gjatë ditës ekspozoheni në diell, përdorni vitaminën C në darkë, përpara kremit të natës.
Mund të përdoret deri në 7 ditë mbas hapjes.
Ruhet në një vend të freskët.

AQUA (WATER, EAU), ASCORBIC ACID, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CYCLOPENTASILOXANE, PROPYLENE GLYCOL LAURATE, CYCLOHEXASILOXANE, PHENOXYETHANOL, BIOSACCHARIDE GUM-1, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, PARFUM (FRAGRANCE), SQUALANE, SUCROSE PALMITATE, CHLORPHENESIN, ETHYLCELLULOSE, PROPYLENE GLYCOL ISOSTEARATE, GLYCERYL LINOLEATE, POLYSORBATE 60, TRIETHANOLAMINE, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL, SODIUM CHLORIDE, SORBITAN ISOSTEARATE, GLUCOSE, SODIUM HYALURONATE, CITRIC ACID, POTASSIUM CHLORIDE, POTASSIUM SORBATE, CALCIUM CHLORIDE, MAGNESIUM SULFATE, GLUTAMINE, SODIUM PHOSPHATE, SODIUM ACETATE, TOCOPHEROL, LYSINE HCL, ARGININE HCL, ALANINE, HISTIDINE HCL, VALINE, LEUCINE, THREONINE, ISOLEUCINE, TRYPTOPHAN, PHENYLALANINE, TYROSINE, GLYCINE, POLYSORBATE 80, SERINE, CYSTINE, CYANOCOBALAMIN, GLUTATHIONE, ASPARAGINE, ASPARTIC ACID, ORNITHINE HCL, GLUTAMIC ACID, NICOTINAMIDE ADENINE DINUCLEOTIDE, PROLINE, METHIONINE, TAURINE, HYDROXYPROLINE, GLUCOSAMINE HCL, COENZYME A, SODIUM GLUCURONATE, THIAMINE DIPHOSPHATE, RETINYL ACETATE, INOSITOL, NIACIN, NIACINAMIDE, PYRIDOXINE HCL, BIOTIN, CALCIUM PANTOTHENATE, RIBOFLAVIN, SODIUM TOCOPHERYL PHOSPHATE, THIAMINE HCL, FOLIC ACID

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.