info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Buona Combiflor Buste

Çmimi:1,294.96 L 1,165.46 L -10%

Kombinim specifik me fermente laktike, kripëra dhe zink për të trajtuar diarrenë
Paketim x 8 bustina dyshe (A+B)

Stock: S’ka stok

SKU: BUO007
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

,

Masa

8 bustina A+B

Suitable For

Combiflor është një suplement ushqimor që synon të rikthejë balancën elektrolitike në rast diarreje: përmban substanca të cilat synojnë të kundërshtojnë dehidrimin duke rivendosur balancën elektrolitike të lëngjeve dhe kripërave, si dhe të korrigjojë çrregullimet në florën intestinale të lidhura me patologji të ndryshme si p.sh gastroenteriti.

Përmban:
-një përzjerje kripërash, që synojnë të rikthejnë gjendjen normale të hidratimit. Kombinimi i kripërave bazohet në rekomandimet e gastroenterologjisë pediatrike (ESPHAGAN).
-8 miliard probiotikë, të nevojshëm për të rregulluar florën intestinale.
-zink, një mineral i cili është vënë re të ketë një ndikim pozitiv në pakësimin e kohëzgjatjes dhe intensitetit të diarresë.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Pa laktozë.
Pa gluten.

Tresni përmbajtjen e një bustine A dhe një bustine B në një gotë me ujë ambjenti (rreth 100 ml).
Nëse mjeku nuk e ka rekomanduar ndryshe, konsumimi i 3 bustinave në ditë është mjaftueshëm.

Sachet of salts: dextrose; sodium citrate; potassium citrate; sodium bicarbonate; sodium chloride.
Sachet of ferments : Saccharomyces boulardii, Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium longum.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.