info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Bioderma Photoderm MAX Aquafluide SPF 50 +

Çmimi:3,450.00 L 2,242.50 L -35%

Përkujdesje hidratuese me faktor të lartë mbrojtës. Formuluar për lëkurë të ndjeshme.
40ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Masa

40ml

Skin Type

,

Spf

Suitable For

Specific For

Mbrojtje maksimale nga rrezatimi diellor për lëkurë të ndjeshme dhe intolerante ndaj ekspozimit në diell.
I përshtatshëm për çdo lloj lëkure, edhe për atë mikse në të yndyrshme.

Kombinimi ekskluziv i filtrave dermatologjikë UVA-UVB dhe të patentës CELLULAR BIOPROTECTION™ ofron mbrojtje optimale ndaj rrezeve të dëmshme.
Kjo patentë aktivizon mbrojtjen natyrale dhe parandalon plakjen e parakohshme.

Konsistencë e lehtë, pa ngjyrë, e cila nuk e lë lëkurën të yndyrshme dhe me shkëlqim.
Efekt mat afatgjatë.
Hipoalergjik.
Jo-komedogjenik.
Tolerancë e lartë.
Fotorezistent.
Me aromë të lëhtë dhe pa parabene.

Aplikojeni në sasinë e duhur dhe njëtrajtësisht, 30 minuta përpara çdo ekspozimi në diell. Riaplikojeni vazhdimisht cdo 2 orë.

AQUA/WATER/EAU
DICAPRYLYL CARBONATE
OCTOCRYLENE
METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO]
BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE
GLYCERIN
METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER
CYCLOHEXASILOXANE
CYCLOPENTASILOXANE
BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE
POLYMETHYLSILSESQUIOXANE
METHYLPROPANEDIOL
HDI/TRIMETHYLOL HEXYLLACTONE CROSSPOLYMER
C20-22 ALKYL PHOSPHATE
C20-22 ALCOHOLS
DECYL GLUCOSIDE
GLYCERYL STEARATE CITRATE
PENTYLENE GLYCOL
MICROCRYSTALLINE CELLULOSE
C30-45 ALKYL CETEARYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER
1,2-HEXANEDIOL
CAPRYLYL GLYCOL
DISODIUM EDTA
XANTHAN GUM
MANNITOL
XYLITOL
SODIUM HYDROXIDE
CELLULOSE GUM
RHAMNOSE
PROPYLENE GLYCOL
CITRIC ACID
ECTOIN
TOCOPHEROL

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.