info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Youth Lab Re-activating Youth Cream

Çmimi:6,980.00 L 5,584.00 L -20%

Krem me veti anti-rrudhë dhe rigjenerues, për femrat mbi 45 vjeç
50 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulimi

Masa

50 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

Re-activatong Youth Cream është një krem i krijuar në laboratoret e Youth Lab, me qëllim që të nxisë proçeset metabolike të lëkurës dhe të ndihmojë në risktrukturimin e lëkurës.
Krem me veprim 24 orë, që hidraton lëkurën, parandalon dhe pakëson rrudhat, mbron lëkurën nga faktorët mjedisorë dëmtues dhe nga rrezatimi.

Këshillohet të përdoret nga personat që kanë:
– rrudha dhe humbje të densitetit të lëkurës;
– nevojë për hidratim të lëkurës dhe një pamje dukshëm më rinore;
– nevojë për të mbrojtur lëkurën e tyrë nga rrezatimi UV.

Disa nga përbërësit aktivë të kremit përmendim:
– acid hialuronik me peshë molekulare të ndryshme, për një rezultat sa më të kënaqshëm në hidratimin e lëkurës;
– biopolisaharide, të cilat kanë aftësi të mbrojnë lëkurën nga faktorët mjedisorë dëmtues;
– ekstrakte të gjetheve të bimës Galanga, të cilat stimulojnë sintezën e acidit hialuronik dhe shtojnë shkëlqimin e lëkurës;
– Progeline, një peptid biomimetik, me veti anti rrudhë të menjëhershme;
– Matrixyl synthe 6, një tripeptid, i cili vepron duke mbushur rrudhat.

I testuar klinikisht.
I përshtatshëm për veganë.
Nuk testohet në kafshë.

Aplikoni kremin në mëngjes dhe/ose në darkë në zonën e fytyrës, qafës dhe dekoltesë dhe përhapeni njëtrajtësisht me lëvizje rrethore.
Të shmanget aplikimi i kremit në zonën rreth syve.

SLES Free, SLS Free, Ethanolamine Free, Vegan, Soy Free, Wheat Free, Formaldehyde Free, Mineral Oil Free, Nitro Musk Free Aqua, Glycerin, Caprylic / Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Phenyl Trimethicone, Dimethicone, Triheptanoin, Butyrospermum Parkii Butter, Squalene, C12-15 Alkyl Benzoate, C10-18 Triglyacerides / Cecloper / Polyglyceryl-3 Esters, Butylene Glycol, phenoxyethanol, arachidyl alcohol, glyceryl undecylenate, perfume, sodium hyaluronate, Xanthan Gum, Behenyl Alcohol, Pentylene Glycol, Alpinia Galanga Leaf Extract, Glyceryl Caprylate, Aramethyl E, Dimethyl Peucedanum Graveolens Extract, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Biosaccharide Gum-4, Hydroxypropyl Cyclodextrin, Glucose, Dextran, Trifluoroacetyl Tripeptide-2, Palmitoyl Tripeptide-38.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.