info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Webber Naturals Zinc Citrate 50 mg

Çmimi:2,180.00 L

Suplement ushqimor me citrat zinku, kripë tepër e absorbueshme e zinkut
Paketim x 180 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

180 tableta

Suitable For

Zinku është një mineral, i pranishëm në organizëm dhe i rëndësishëm për:
-sistemin imunitar;
-një lëkurë të shëndetshme;
-për sistemin riprodhues;
-për balancën hormonale.

Zinku përdoret shumë tek personat që kanë probleme me prostatën dhe është i nevojshëm për shikimin, nuhatjen dhe shijen.
Ai është minerali që merr pjesë në më shumë proçese enzimatike, krahasuar me mineralet e tjera.

Mungesa e zinkut në organizëm shkakton:
-vonesë në shërimin e plagëve;
-pakësim të nuhatjes dhe shijes;
-shton mundësinë për infektim të plagëve;
-mund të shkaktojë probleme në lëkurë si: akne, psoriazë, ekzemë.

Ndër situatat më problematike që shkakton mungesa e zinkut përmendim:
-dobësim të sistemit imunitar;
-zmadhim të prostatës;
-infertilitet te meshkujt;
-pagjumësi;
-degjenerim të makulës.

Webber Naturals iu ofron një suplement të zinkut, në formën e citratit të zinkut, një formë shumë e absorbueshme nga organizmi.
Ky suplement nuk përmban:
-gluten;
-sojë;
-maja;
-ngjyrues artificialë;
-konservues artificialë;
-ëmbëlsues;
-arra;
-OMGJ;
-derivate të kafshëve.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Marrja e suplementeve me zink në dozë të lartë në disa raste shkakton mungesë të bakrit.
Të mbahen larg fëmijëve.

Rekomandohet të konsumohet 1 tabletë në ditë, gjatë vaktit ushqimor dhe disa orë larg konsumimit të medikamenteve të tjera.
Në rastet kur mjeku këshillon një dozë tjetër, ndiqet rekomandimi i tij.

Microcrystalline cellulose, stearic acid, vegetable grade magnesium stearate (lubricant), silica, zinc citrate

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.