info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Webber Naturals MSM

Çmimi:2,210.00 L

Suplement ushqimor për kockat dhe artikulacionet
Paketim x 160 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

160 tableta

Suitable For

MSM (metil-sulfonil-metan) është një derivat i squfurit, i pranishëm në organizëm dhe në shumë ushqime. Ai është një element shumë i rëndësishëm për mirëqënien e përgjithshme.
Klasifikohet si një substancë e sigurt, pa efekte anësore, që konsumohet në formën e suplementeve ushqimore për të trajtuar inflamacionin dhe dhimbjen tek personat që vuajnë nga:
-osteoartriti;
-forma të tjera të artritit;
-dhimbje shpine kronike;
-dhimbje muskulare;
-patologji të tjera të shoqëruara me inflamacion.

MSM:
-ndihmon në menaxhimin e simptomave të alergjisë dhe të astmës së induktuar nga alergjia;
-promovon shëndetin e traktit gastro intestinal;
-rrit imunitetin.

Ky suplement nuk përmban:
-ngjyrues artificialë;
-konservues;
-ëmbëlsues;
-sheqer;
-maja;
-vezë;
-derivate shtazore;
-kripë;
-OMGJ.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.
Nëse jeni shtatzënë ose ushqeni me gji mos e përdorni këtë suplement.

Rekomandohet të konsumohen 2-3 tableta në ditë, gjatë vaktit ushqimor.
Në rastet kur mjeku këshillon dozë tjetër, ndiqet këshilla e tij.
Rekomandohet të shmanget konsumimi në mbrëmje.
Efektet pozitive fillojnë të shihen pas 4 javësh përdorim të rregullt të këtij suplementi.

MSM, microcrystalline cellulose, silica, vegetable grade magnesium stearate (lubricant).

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.