info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Webber Naturals Calcium Citrate 300 mg

Çmimi:2,500.00 L

Suplement ushqimor me citrat kalçiumi për kocka të forta
Paketim x 120 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

120 tableta

Suitable For

I njohur si minerali me sasi më të madhe në organizëm, kalçiumi forcon kockat dhe së bashku me vitamina dhe minerale të tjera parandalon fenomene si osteoporoza.
Kalçiumi merr pjesë në zhvillim e kockave dhe në forcimin e tyre. Nevojitet për zhvillimin e muskujve dhe kontraktimin normal të tyre.
Parandalon ngërçet.
Gjithashtu, kalçiumi është i rëndësishëm për funksionimin normal të sistemit kardiovaskular dhe për përçimin e impulseve nervore.

Në këtë formulim kalçiumi gjendet në formën e citratit të kalçiumit, që është forma më e absorbueshme e tij dhe më e përshtatshme për personat që kanë probleme me stomakun.
Nuk përmban:
-ngjyrues artificialë;
-gluten;
-konservues;
-ëmbëlsues;
-OMGJ;
-sojë;
-misër;
-vezë;
-kripë;
-arra.
I përshtatshëm për veganë dhe vegjetarianë.
Të mbahet larg fëmijëve.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose vuani nga ndonjë sëmundje specifike këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.

Rekomandohet të konsumohen 2 deri në 5 tableta në ditë, disa orë para ose disa orë pasi konsumoni medikamente të tjera.
Nëse mjeku e ka këshilluar ndryshe, ndiqet dozimi i mjekut.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Calcium (Citrate), Coating (carbohydrate gum, glycerin), croscarmellose sodium, vegetable grade magnesium stearate (lubricant).

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.