info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Vitafusion Calcium 500 mg

Çmimi:2,652.00 L 2,254.20 L -15%

Suplement ushqimor me kalçium dhe vitaminë D3 për kocka dhe artikulacione të shëndetshme
Paketim x 100 karamele të përtypshme

Stock: S’ka stok

SKU: VITAF10
Etiketa: , , , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

100 karamele të përtypshme

Suitable For

Kalçiumi është minerali që gjendet në sasi më të madhe në organizëm.
Ai është i rëndësishëm për kockat dhe artikulacionet.
Kalçiumi është i pranishëm në shumë ushqime, prandaj një dietë e mirë ushqimore siguron sasinë e kalçiumit për të cilën organizmi ka nevojë.
Vitamina D3 ndihmon në përthithjen më të mirë të kalçiumit nga organizmi.

Në momentet kur dieta ushqimore është e varfër dhe nuk arrin të sigurojë sasinë ditore të kalçiumit për të cilën organizmi ka nevojë, rekomandohet marrja e suplementeve shtesë.
Vitafusion ofron një suplement me kalçium dhe vitaminë D3, në formën e arushave të përtypshëm, për të gjithë personat që kanë mungesë të këtij minerali, si dhe specifikisht për ata persona që kanë vështirësi në konsumimin e tabletave apo kapsulave.
Marrja e suplementeve me bazë kalçiumi dhe një dietë ushqimore e shëndetshme ulin rrezikun për shfaqjen e osteoporozës.
Me shije natyrale frutash.

Pa gluten.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Rekomandohet të konsumohen dy karamele të përtypshme në ditë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Each gummy vitamin contains:
Vitamin D (cholecalciferol) 500 IU / 12.5 mcg
Calcium (tricalcium phosphate) 250 mg
Phosphorus (tricalcium phosphate) 100 mg

Non-Medicinal Ingredients: Citric Acid, Colours (Annatto Extract, Carrot Juice, Concentrated Vaccinium Corymbosum (Blueberry) Juice, Purple Carrot Juice), Corn Syrup, Gelatin, L-lactic Acid, Lecithin, Medium Chain Triglycerides, Naturally Sourced Flavours (Black Cherry, Orange, Strawberry), Pectin, Sucrose, Water.

Processed in a facility with products that contain eggs, fish, shellfish, soy and tree nuts.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.