info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

TwoBee Globihem Vials

Çmimi:2,230.00 L 2,007.00 L -10%

Suplement ushqimor që korrigjon mungesën e hekurit
Paketim x 15 flakone

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

15 flakone

Suitable For

Globihem është një suplement ushqimor me hekur, vitamina dhe acid folik, i nevojshëm tek personat të diagnostikuar me mungesë hekuri si pasojë e stresit, lodhjes së tepërt apo problemeve të tjera shëndetësore.
Hekuri është në formën e pirofosfatit të hekurit të mikroinkapsuluar, me qëllim që të shmangen problemet në traktin gastro-intestinal dhe të evitohet shija metalike e hekurit.

Rekomandohet të përdoret nga personat që:
– kanë mungesë hekuri ose nevoja të shtuara për hekur;
– lodhen shpejt dhe shpesh;
– kanë nivele të ulëta të hekurit gjatë ciklit menstrual;
– dietë ushqimore të varfër me hekur;
– kanë kryer një ndërhyrje kirurgjikale;
– vuajnë nga patologji gastro intestinale.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose vuani nga një sëmundje e caktuar, bisedoni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.

Rekomandohet të konsumohet 1 flakon në ditë, larg ushqimit.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Iron 30 mg
Vitamin C 70 mg
Vitamin B6 1.4 mg
Vitamin B12 2.5 µg

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.