info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Synergy Folic Acid 400 mcg

Çmimi:1,500.00 L 1,275.00 L -15%

Acid folik për nënat përpara & gjatë shtatzënisë
Paketim x 60 kapsula

Stock: Ka stok

SKU: SYNERGY10
Etiketa: , , , , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

60 kapsula

Suitable For

,

Acidi folik ose i njohur ndryshe si vitamina B9, është një vitaminë e tretshme në ujë.
Rekomandohet të përdoret gjatë shtatzënisë:
-për të shmangur dëmtimet në tubin neural të fetusit;
-për rritjen e indeve maternale gjatë shtatzënisë.

Acidi folik është gjithashtu i rëndësishëm për:
-funksionimin normal të sistëmit imunitar;
-të pakësuar ndjesinë e lodhjes;
-proçesin e spermatogjenezës (te meshkujt) dhe parandalimin e sëmundjeve të prostatës.
Rekomandohet të përdoret dhe tek personat të cilët kanë një dietë ushqimore strikte dhe nuk arrijnë të marrin nëpërmjet ushqimit sasinë e acidit folik për të cilën ata kanë nevojë.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Rekomandohet të konsumohet një kapsulë në ditë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

folic acid, microcrystalline cellulose, maltodextrin, silicon dioxide, magnesium stearate, gelatin, purified water

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.