info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ULJET e BLACK FRIDAY | Ofertat më të mira të vitit | Sasi e limituar* | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me Iute |

  • Zbulo ULJET e BLACK FRIDAY | Ofertat më të mira të vitit | Sasi e limituar* | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me Iute |

  • Zbulo ULJET e BLACK FRIDAY | Ofertat më të mira të vitit | Sasi e limituar* | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me Iute |

Sopulmin shurup 40 mg/5 ml (sobrerol)

Çmimi:874.00 L

Shurup me veprim mukolitik për trajtimin e kollës me sekrecione
200 ml

Stock: Ka stok

SKU: 5826
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

200 ml

Suitable For

Sopulmin shurup përmban si përbërës aktiv sobrerolin, i cili i përket grupit të barnave të quajtura mukolitikë, të cilët ulin viskozitetin e mukusit; duke e holluar atë lehtësojnë eliminimin e tij.
Indikohet për të lehtësuar eleminimin e mukusit dhe gëlbazës së tepërt, në sëmundjet akute dhe kronike të traktit respirator.
Nëse pas një periudhe të shkurtër kohore nuk shihni përmirësim ose përkeqësoheni, këshillohuni menjëherë me mjekun tuaj.

Sopulmin përdoret në të gjitha sëmundjet katarale të rrugëve të sipërme të frymëmarrjes, në të cilat bashkë-ekziston sekrecion i bollshëm bronkial.

Mos përdorni Sopulmin shurup:
-nëse jeni alergjik ndaj substancës aktive ose ndonjërit prej përbërësve të tjerë të këtij formulimi;
-nëse mosha e pacientit është më pak se 2 vjeç;
-nëse keni fenilketonuri (nivele të larta të fenilalaninës në gjak), vetëm për përdorimin e granulave për tretësirë ​​orale.

Ashtu si të gjitha barnat, edhe sobreloli mund të shkaktojë efekte anësore, megjithëse jo të gjithë i shfaqin ato.
Mund të ndodhin efektet anësore të mëposhtme:
-probleme me stomakun dhe të përziera;
-okluzioni i bronkeve (obstruksioni bronkial).

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Nëse jeni shtatzënë ose ushqeni me gji, mendoni se mund të jeni shtatzënë ose po planifikoni një shtatzëni, pyesni mjekun ose farmacistin tuaj për këshilla përpara se të merrni këtë medikament.
Në tre muajt e parë të shtatzënisë, përdorni këtë medikament vetëm në rast se është shumë i domosdoshëm, nën mbikëqyrjen e drejtpërdrejtë të mjekut tuaj.
Nuk kundërindikohet gjatë ushqyerjes me gji.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Gjithmonë merreni këtë medikament siç ju është thënë ose siç udhëzohet nga mjeku ose farmacisti juaj.
Nëse keni dyshime për mënyrën e përdorimit, konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.
Nëse nuk përshkruhet ndryshe, doza e rekomanduar, mënyra dhe shpeshtësia e administrimit janë renditur më poshtë.
-Të rriturit: doza e rekomanduar është 1-2 lugë gjelle 2 herë në ditë.
-Fëmijët mbi dy vjeç: doza e rekomanduar është 2 lugë çaji 2 herë në ditë.

sobrerol,sucrose, methyl-p-hydroxybenzoate, propyl-p-hydroxybenzoate, monobasic sodium phosphate, glycerin, caramel (E 150), saccharin, ethyl alcohol, raspberry flavor, crème caramel flavor, cherry brandy flavor, sodium hydroxide, purified water.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.