info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

Rowatinex Capsules

Çmimi:891.00 L

Medikament OTC që ndihmon në shpërbërjen dhe eleminimin e gurëve në veshka
Kuti x 30 kapsula

Stock: Ka stok

SKU: 004303
Etiketa: , , , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Masa

30 kapsula

Rowatinex ndihmon në shpërbërjen dhe eleminimin e gurëve nga veshkat dhe rrugët urinare.
Rowatinex qetëson spazmat muskulare, pakëson dhimbjen dhe kolikat renale. Shton qarkullimin e gjakut dhe pakëson inflamacionin, që mund të vijë si pasojë e gurëve në veshka.

Mos përdorni Rowatinex nëse jeni alergjik nga α-pineni, β-pineni, kamfeni, apo përbërësit e tjerë të këtij formulimi.
Mos përdorni Rowatinex nëse diagnoza e gurëve në veshka nuk është konfirmuar dhe vendosur nga mjeku.
Nuk përdoret tek fëmijët nën 6 vjeç.

Këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj për përdorimin e Rowatinex, nëse jeni duke përdorur medikamente që hollojnë gjakun ose medikamente që metabolizohen në mëlçi.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Nëse jeni shtatzënë, jeni duke planifikuar një shtatzëni ose jeni duke ushqyer me gji, këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij medikamenti.

Përpara përdorimit të këtij medikament lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Kapsulat duhet të gëlltiten siç janë, të shoqëruara me një gotë ujë. Mos i përtypni kapsulat.
Rekomandohen dozat e mëposhtme:
-të rriturit: 1 kapsulë, 4-5 herë në ditë para ushqimit;
-fëmijët 6-14 vjeç: 1-2 kapsula, 2 herë në ditë para ushqimit.
-adoleshentët 14-18 vjeç: 1 kapsulë, 4-5 herë në ditë përpara ushqimit.
Nëse konsumoni më shumë kapsula se doza ditore e lejuar këshillohuni sa më shpejt me mjekun ose farmacistin tuaj.

α-pinene, β-pinene, camphene, borneol, anethol, fenchone, cineole, Virgin Olive Oil, gelatine, glycerol 85%, sodium ethyl parahydroxybenzoate (E215), sodium propyl parahydroxybenzoate (E217), sunset yellow FCF 85% (E110), quinoline yellow 70% (E104)

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.