info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Promo Pharma Xanacist

Çmimi:1,700.40 L

Suplement ushqimor që ndihmon në parandalimin dhe trajtimin e cistitit
Paketim x 15 tableta

Stock: S’ka stok

SKU: PP05
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

15 tableta

Suitable For

Xanacist është një suplement ushqimor që përdoret për të parandaluar shfaqjen e cistitit dhe si shtesë ushqimore, në terapitë trajtuese të cistitit.

Ekstraktet e boronicës, të pranishme në formulim, kanë një përqëndrim të lartë proantocianidinash,me efekt barrierë, pra nuk lejojnë bakteret të ngjiten në muret e traktit urinar.
Formulimi përmban gjithashtu dhe kompleksin-Cysti (kombinim i d-manozës me boronicën, betaglukane dhe bearberry) të cilat kanë aftësi të parandalojnë cistitin.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin përpara përdorimit të këtij suplementi.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose keni një sëmundje specifike, këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.

Rekomandohen dozimet e mëposhtme:
-në rastet kur përdoret gjatë periudhës që është infeksioni, konsumoni 2 tableta në ditë;
-në rastet e infeksioneve të përsëritura ose kur është terapi bashkë-shoqëruese (kur merret bashkë me terapinë me antibiotikë), konsumoni 1 tabletë në ditë. Këshillohet të konsumohet në darkë, e shoqëruar me një gotë ujë, për një periudhë një mujore.

Mos tejkaloni dozat ditore të lejuara.

D-Mannose, Bearberry (Arctostaphylos uva-ursi L.) leaves dry extract tit. 20% in arbutin, Cranberry (Vaccinium macrocarpum Aiton) fruit dry extract tit. 40% in proanthocyanidins, Betaglucan, Cellulose, Dicalcium phosphate, Cross-linked sodium carboxymethylcellulose, hydroxypropyl methylcellulose, magnesium salts of fatty acids.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.