info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

Promo Pharma Vado Flor

Çmimi:1,091.40 L

Suplement ushqimor që mbështet funksionimin normal të traktit gastro-intestinal
Paketim x 30 tableta

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

30 tableta

Suitable For

Mungesa e ushqimeve me fibra në dietën ushqimore normale, mund të çojë në shfaqjen e problematikave si: konstipacion, çrregullim i tretjes, inflamacion dhe ndjesi fryrjeje.
Suplemente ushqimore si Vado Flor, në sajë të kombinimit të probiotikëve me ekstrakte bimësh dhe fibra ndikojnë pozitivisht në lëvizshmërinë e traktit gastro-intestinal.

Ekstraktet e kamomilit, kumbullës dhe finokut kanë një efekt zbutës dhe qetësues.
Agar-agari, glukomanani (një fibër e tretshme në ujë nga rrënjët e bimës së konjakut), kanella dhe mëllaga nxisin lëvizshmërinë e traktit gastro-intestinal, ndërsa probiotikët rregullojnë florën intestinale.

Nuk përmban gluten.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.
Të mbahet larg fëmijëve nën 3 vjeç.
Përpara përdorimit lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin.

Rekomandohet të konsumohen 1 ose 2 tableta, të shoqëruara me një gotë ujë në ditë, mundësisht në darkë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Bulking agent: corn starch, Agar-agar (Gelidium amansii JV Lamouroux, thallus) powder, Cinnamon (Cinnamomum zeylanicum Blume, bark) powder, Cassia (Cassia angustifolia M. Vahl., Leaves) powder, Cumin (Cuminum cyminum L. , fruits) powder, Fennel (Foeniculum vulgare Mill., fruits) powder, Mallow (Malva sylvestris L., leaves) powder, Aloe (Aloe ferox Mill., leaves) dry extract tit. 19-22% Barbaloin, Rhubarb (Rheum palmatum L., root) dry extract tit. 1% Rhein, Bulking Agent: microcrystalline cellulose, Glucomannan (Amorphophallus konjac K. Koch, root) powder, maltodextrin, Plum (Prunus domestica L., fruit) dry extract tit. 7% Sorbitol, Chamomile (Matricaria chamomilla L., flowers) powder, Dandelion (Taraxacum officinale Web., Root) powder, Lactobacillus acidophilus SGL11, Anti-caking agents: colloidal silica, vegetable magnesium stearate

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.