info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Promo Pharma BotanicalMix Ferro Complex

Çmimi:2,350.00 L

Suplement ushqimor me bisglicinat hekuri
Paketim x 30 kapsula

Stock: Ka stok

SKU: PP12
Etiketa: , , , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

30 kapsula vegjetale

Suitable For

Ferro Complex është një suplement ushqimor me bazë hekuri që kontribuon:
-në formimin e rruazave të kuqe të gjakut;
-në formimin e hemoglobinës;
-në transportin normal të oksigjenit në gjak.

Formulimi krahas bisglicinatit të hekurit përmban:
-vitaminën C, e nevojshme pasi rrit përthithjen e hekurit në organizëm;
-bakër, i nevojshëm për transportin normal të hekurit në gjak;
-vitaminat A dhe B2, të nevojshme për metabolizimin normal të hekurit.
Përmban dhe vitaminat B1, B12, B9 dhe nukleotide.

Nuk përmban gluten.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.
Të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.

Rekomandohet të konsumohet 1 kapsulë në ditë.
Dozimi mund të modifikohet nga mjeku juaj, në bazë të gjendjes suaj.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Iron bisglycinate, vegetable capsule (glazing agent: hydroxypropyl methylcellulose; dye: titanium dioxide); vitamin C (L-ascorbic acid), nucleotides, thickener: microcrystalline cellulose; vitamin A (retinyl acetate), anti-caking agent: magnesium salts of fatty acids; copper bisglycinate, vitamin B2 (sodium riboflavin 5’-phosphate), anti-caking agent: silicon dioxide; vitamin B1 (thiamine hydrochloride), vitamin B12 (cyanocobalamin), folic acid

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.