info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Prokids Kidamol 100 mg (paracetamol)

Çmimi:132.00 L

Supozitorë me përmbajtje paracetamoli
Kuti x 10 supozitorë

Stock: S’ka stok

SKU: 4498628
Etiketë:

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Masa

10 supozitorë

Suitable For

Përbërësi aktiv: paracetamoli.
Paracetamoli është një medikament me veprim analgjezik dhe antipiretik.

Indikohet:
– në dhimbjet me intensitet të ulët dhe mesatar, me lokalizime të ndryshme;
– për uljen e temperaturës.

Mos u përdorni Kidamol fëmijëve tuaj nëse kanë:
– mbindjeshmëri nga lënda aktive apo nga ndonjëri prej përbërësve të pranishëm në formulim;
– dëmtim të rëndë të funksionit të mëlçisë dhe të veshkave;
– dëmtime të kokës dhe të trurit;
– tension të lartë intrakranial;
– pamjaftueshmëri gjenetike të glukozë-6-fosfat dehidrogjenazës;
– çrregullime të frymëkëmbimit.

Efekte të mundshme anësore:
– reaksione alergjike me:
* skuqje të lëkurës, shoqëruar me kruarje;
* enjtje të fytit;
* enjtje të duarve, këmbëve, kyçeve të këmbëve, fytyrës, buzëve, gjuhës dhe/ose fytit;
* shok anafilaktik.

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Supozitorët administrohen vetëm në rrugë rektale.
Përpara vendosjes së supozitorit është mirë që zorra të jetë e zbrazët, pra fëmija të ketë dalë jashtë.
Vendosja e supozitorit është më e lehtë nëse fëmija juaj është i shtrirë me fytyrë lart ose i shtrirë në anë.
Lani duart para dhe pas vendosjes së supozitorit.
Doza bazohet në peshën e fëmijës tuaj.
Dozat mund të përsëriten çdo 6 deri në 8 orë.

paracetamoli, dioksid silici koloidal, yndyrna të ngurta

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.