info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Power of Nature Osteorin – K2

Çmimi:3,500.00 L 3,150.00 L -10%

Suplement me kalçium, vitaminë D3 dhe vitaminë K2 për mirëqënien e kockave
60 kapsula

Stock: S’ka stok

SKU: POWER38
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

,

Masa

60 kapsula

Suitable For

Osteorin-K2 është një suplement ushqimor që synon të ruajë gjendjen normale të kockave tuaja.
Përmban vitaminën K2 (menakinon) në formën e K2Vital Delta, që nuk është gjë tjetër vetëm një formë e mikroinkapsuluar e vitaminës K2 me qëndrueshmëri të lartë.
Kalçiumi, i pranishëm në këtë formulim, ndihmon në mirëmbajtjen e kockave tuaja.

Vitamina D3 ndihmon në përthithjen e kalçiumit dhe në mbajtjen e niveleve normale të tij në gjak.

Tek femrat dhe meshkujt mbi 60 vjeç është vënë re që rrëzimi është një faktor risku për pasjen e frakturave. Marrja e suplementeve me vitaminë D3 pakëson këtë fenomen.

Nuk përmban:
-gluten;
-laktozë;
-konservues;
-aromatizues.
I përshtatshëm për vegjetarianë.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore normale.
Këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi nësë ushqeni me gji, nëse jeni shtatzënë apo keni një sëmundje të caktuar.
Ky produkt nuk ka për qëllim të parandalojë, trajtojë apo kurojë sëmundje.
Të ruhet në një vend të freskët, të thatë dhe i mbrojtur nga drita.

Rekomandohet të pihet 1 kapsulë e bardhë dhe 1 kapsulë jeshile në ditë, mbas ushqimit.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Active ingredients of blister 1: 200mg Calcium (25% D.R.I.*)
Ingredients of blister 1: Calcium citrate, capsule shell vegetable origin (HMPC), magnesium salts of fatty acids, colorant.

Active ingredients of blister 2: 200mg Vitamin C (250% D.R.I.*),
150µg Vitamin K2 (200% D.R.I.*),
50µg Vitamin D (1000% D.R.I.*)
Ingredients of blister 2 : L-Ascorbic acid, corn starch, capsule shell vegetable origin (HMPC), menaquinon-7, cholecalciferol, magnesium salts of fatty acids, colorant.

*D.R.I.: Daily Reference Intake

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.