info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Power of Nature Multi+Multi Extra

Çmimi:1,400.00 L 1,260.00 L -10%

Multivitamina dhe minerale për të rritur
30 tableta

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

30 tableta

Suitable For

Për ditët më të vështira, kur ju duhet më shumë energji Power of Nature iu ofron një suplement ushqimor që përmban vitamina, minerale dhe ekstrakte bimësh.
Multi+Multi ekstra mund të përdoret nga të rritur si suplement ushqimor, në cfarëdo lloj momenti.
Përmban:
-koenzimën Q10, me veti antioksiduese;
-ekstraktet e shegës, e pasur me polifenole;
-zink, që kontribuon në mbajtjen e niveleve normale të testosteronit në gjak;
-vitaminë C, e cila ka vetinë të mbrojë qelizat nga stresi oksidativ si dhe merr pjesë në sintezën e kolagjenit;
-kalçium dhe vitaminë D3, të nevojshme për kockat;
-vitaminë C, zink dhe vitaminë D3 të rëndësishme për funksionimin normal të sistemit imunitar;
-vitaminë A, e nevojshme për shikimin.

Nuk përmban:
-gluten;
-konservues;
-ngjyrues artificialë.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore normale.
Këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi nësë ushqeni me gji, nëse jeni shtatzënë apo keni një sëmundje të caktuar.
Ky produkt nuk ka për qëllim të parandalojë, trajtojë apo kurojë sëmundje.
Të ruhet në një vend të freskët, të thatë dhe i mbrojtur nga drita.

Rekomandohet të pihet 1 tabletë në ditë mbas ushqimit.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Active ingredients Per tablet % R.D.A.*
Calcium 160 mg 20
Phosphorus 105 mg 15
Vitamin C 80 mg 100
Magnesium 75 mg 20
Potassium 40mg –
Chloride 40 mg –
Niacin 16 mg 100
Pomegranate Peel Extract 20 mg
Vitamin E 12 mg 167
Pantothenic acid 7,5 mg 200
Iron 5 mg 54
Coenzyme Q-10 5 mg –
Zinc 5 mg 50
Manganese 2 mg 100
Vitamin B2 1,4 mg 100
Vitamin B6 1,4 mg 100
Vitamin B1 1,1 mg 100
Lycopene 1 mg –
Vitamin A 800 μg 100
Copper 500 μg 50
Folic acid 300 μg 150
Biotin 50 μg 100
Molybdenum 50 μg 100
Chromium 40 μg 100
Selenium 30 μg 55
Vitamin D 7,5 μg 150
Vitamin B12 2,5 μg 100

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.