info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Power of Nature Femina Fertinal

Çmimi:2,400.00 L 2,160.00 L -10%

Integrator ushqimor që mbështet fertilitetin tek femrat
30 kapsula

Stock: S’ka stok

SKU: POWER36
Etiketa: , , , , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

,

Masa

30 kapsula

Suitable For

Formulim që kombinon zinkun me selenin, acidin para-aminobenzoik, vitaminat e grupit B, vitaminën C, vitaminën D3, acidin folik si dhe vitamina e minerale të tjera të nevojshme për femrat të cilat po tentojnë për një shtatzëni.
Acidi folik gjendet në formën e një kompleksi të quajtur “Quatrefolic”, me një përthithje dhe disponibilitet më të lartë krahasuar me format e tjera të acidit folik.

Formulimi ka për qëllim:
-të marrë pjesë në proçesin e ndarjes qelizore (në sajë të zinkut, acidit folik, vitaminës D3 dhe B12);
-të rregullojë aktivitetin hormonal (në sajë të pranisë në formulim të vitaminës B6);
-të mbrojë qelizat nga stresi oksidativ (në sajë të pranisë së vitaminës C, B2,E, selenit, zinkut dhe bakrit).

Nuk përmban:
-sheqer;
-gluten;
-laktozë;
-konservues;
-ngjyrues artificialë;
-aromatizues.
I përshtatshëm për veganë.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore normale.
Këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi nësë ushqeni me gji, nëse jeni shtatzënë apo keni një sëmundje të caktuar.
Ky produkt nuk ka për qëllim të parandalojë, trajtojë apo kurojë sëmundje.
Të ruhet në një vend të freskët, të thatë dhe i mbrojtur nga drita.

Rekomandohet të merret 1 tabletë në ditë para ushqimit ose siç rekomandohet nga mjeku juaj.
Mos tejkaloni dozat ditore të lejuara.

Active Ingredients per capsule: Attributed amount per capsule:

PABA 30mg (-)
Vitamin C 20mg (25%*)
Vitamin E 18mg (150%*)
Zinc 10mg (100%*)
Pantothenic acid 10mg (166,7%*)
Niacin 8mg (50%*)
Copper 1,5mg (150%*)
Vitamin B6 1,4mg (100%*)
Vitamin B2 1,4mg (100%*)

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.