info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Pharmasept Heliodor Face Sun Cream SPF30

Çmimi:2,400.00 L 1,200.00 L -50%

Krem mbrojtës për fytyrën me filtra 100% natyralë
30 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

30 ml

Specific For

, ,

Skin Type

Suitable For

Spf

Krem kundër diellit me mbrojtje të lartë për fytyrën, qafën dhe duart, me filtër 100% natyral i përbërë nga oksidi i zinkut në formë jo-nano, i cili nuk shkakton fotoalergji dhe fototoksicitet.

Ka veprim të menjëhershëm.
Formulë e biodegradueshme, teksturë e lehtë që nuk le shenja të bardha.
Ultra rezistent ndaj ujit dhe djersës.

Gama e produkteve për mbrojtjen nga dielli e linjës Heliodor bazohet në 100% filtrin natyral të oksidit të zinkut, i njohur si një filtër shumë i sigurt edhe për lëkurën më të ndjeshme.

Ofron mbrojtje me spektër të gjerë kundër rrezeve të dëmshme (UVA, UVB, IR dhe dritës blu).

Nuk përmban:
– filtra kimikë UV,
– dioksid titani,
– vaj mineral,
– dyll parafine,
– silikon,
– alkool,
– parabene,
– fenoksietanol.

I përshtatshëm për gratë shtatzëna, gratë që ushqejnë me gji dhe diabetikët.
I përshtatshëm për veganë.
I testuar dermatologjikisht.
I përshtatshëm për persona me lëkurë të ndjeshme.

Aplikohet në zonën e fytyrës dhe qafës përpara ekspozimit në diell.
Riaplikojeni aq herë sa është e nevojshme.