info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Pharmasept Heliodor Face Sun Cream Promo Pack

Çmimi:2,600.00 L 1,560.00 L -40%

Set promocional

Blini kremin e diellit Heliodor Face Cream SPF50+ dhe përfitoni falas qumështin hidratues të linjës Hygienic

50 ml, 80 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

,

Masa

50 ml, 80 ml

Specific For

, , ,

Skin Type

Suitable For

Spf

Set promocional për të rritur.

Heliodor Face Cream SPF50+

Krem kundër diellit me mbrojtje të lartë për fytyrën, qafën dhe duart, me filtër 100% natyral i përbërë nga oksidi i zinkut në formë jo-nano, i cili nuk shkakton fotoalergji dhe fototoksicitet.

Ka veprim të menjëhershëm.
Formulë e biodegradueshme, teksturë e lehtë që nuk le shenja të bardha.
Ultra rezistent ndaj ujit dhe djersës.

Gama e produkteve për mbrojtjen nga dielli e linjës Heliodor bazohet në 100% filtrin natyral të oksidit të zinkut, i njohur si një filtër shumë i sigurt edhe për lëkurën më të ndjeshme.

Ofron mbrojtje me spektër të gjerë kundër rrezeve të dëmshme (UVA, UVB, IR dhe dritës blu).

Përmban:
– Derivate nga farat vajore, që sigurojnë hidratim të lëkurës dhe parandalojnë fenomenin e foto-plakjes.
– Vajin e rrushit të zi dhe ekstraktet e bozhures dhe rozmarinës, që kanë veti të ngadalësojnë fenomenin e foto-plakjes, hiperpigmentimit dhe njollave të tjera.

Nuk përmban:
– filtra kimikë UV,
– dioksid titani,
– vaj mineral,
– dyll parafine,
– silikon,
– alkool,
– parabene,
– fenoksietanol.

I përshtatshëm për gratë shtatzëna, gratë që ushqejnë me gji dhe diabetikët.
I përshtatshëm për veganë.
I testuar dermatologjikisht.
I përshtatshëm për persona me lëkurë të ndjeshme.

 

Hygienic Ultra Hydra Lotion
Ofron hidratim intensiv dhe forcon barrierëne lëkurës.

Tekstura e saj e lehtë e le lëkurën të thatë në prekje, të lëmuar dhe të hidratuar thellësisht.

Aplikohet kremi me spf50+ në zonën e fytyrës dhe qafës përpara ekspozimit në diell.
Riaplikojeni aq herë sa është e nevojshme.

Aplikoni çdo ditë locionin hidratues. Masazhojeni lehtësisht në të gjithë trupin.