info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ULJET e BLACK FRIDAY | Ofertat më të mira të vitit | Sasi e limituar* | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me Iute |

  • Zbulo ULJET e BLACK FRIDAY | Ofertat më të mira të vitit | Sasi e limituar* | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me Iute |

  • Zbulo ULJET e BLACK FRIDAY | Ofertat më të mira të vitit | Sasi e limituar* | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me Iute |

Ofertë!

Now Glycine 1000 mg

Çmimi:2,310.00 L 1,848.00 L -20%

Suplement ushqimor me glicinë për mirëqenien e sistemit nervor
100 kapsula

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

100 kapsula

Suitable For

Glicina është aminoacidi më i vogël dhe më i thjeshtë, çka e bën të përshtatshëm për një sërë funksionesh.
Glicina është e nevojshme për sintezën e glutationit, ADN-së, kreatinës, lëngut biliar, hemoglobinës dhe pjesës më të madhe të proteinave.
Ndihmon në ruajtjen e glikogjenit dhe bën glukozën të gatshme për të marrë pjesë në proçese që do të shoqërohen me çlirim energjie.
Glicina funksionon si një neurotransmetues në sistemin nervor. Lehtëson përçimin e impulseve nervore dhe është e rëndësishme për ruajtjen e ciklit normal të gjumit.

Nuk përmban:
– derivate të grurit;
– gluten;
– misër;
– qumësht;
– vezë;
– peshk.

Suplementet ushqimorë nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose keni një sëmundje specifike këshillohuni me mjekun tuaj përpara se të përdorni këtë suplement ushqimor.

Rekomandohet të konsumohen 1-3 kapsula në ditë, mundësisht me stomakun bosh.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Glycine, Hypromellose (cellulose capsule), Hydroxypropyl Cellulose, Stearic Acid (vegetable source) and Silicon Dioxide

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.