info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

Guerriero Ribovit Tablets

Çmimi:1,161.00 L

Suplement ushqimor me vitamina dhe minerale për të rritur
Paketim x 30 tableta

Stock: Ka stok

SKU: 004490950
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Masa

30 tableta

Suitable For

Kur organizmi si rezultat i sëmundjeve apo i ndërhyrjeve kirurgjikale është dobësuar, ndodhet në një gjendje të përgjithshme plogeshtie, të njohur si konvaleshencë.
Kjo periudhë është e nevojshme për të rikthyer homeostazën dhe rivitalizimin e organizmit.
Rikthimi në gjendjen normale përshpejtohet nga një furnizim i jashtëm me vitamina, minerale dhe nukleotide.

Ribovit është një suplement ushqimor që siguron vitaminat, mineralet dhe nukleotidet e nevojshme për t’u rikthyer në gjendjen normale.
Shërben për të:
• Përmirësuar proçeset metabolike dhe funksionet e trurit.
• Përforcuar memorien.
• Plotësuar sasinë e elementëve për të cilat organizmi ka nevojë, në rastet e një kequshyerje ose diete ushqimore të varfër.
• Forcuar strukturën e kockave.
• Forcuar imunitetin gjatë konvaleshencës.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji apo vuani nga një sëmundje tjetër këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.

Rekomandohet të konsumohen 1-2 tableta në ditë, para buke.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Folic acid
Pantothenic acid
Vitamin A
Biotin 50mcg
Vitamin B1 (Thiamine)
Vitamin B2 (Riboflavin)
Vitamin B6
Vitamin B12
C vitamin
Vitamin D3
Vitamin E
Niacin Vitamin B3
Lutein
Calcium
Chrome
Iron
Iodine
Magnesium
Manganese
Molybdenum
Nucleotides
Copper
Selenium
Zinc
Phosphorus

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.