info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Guerriero Citrag Buste

Çmimi:1,600.00 L

Suplement ushqimor i përshtatshëm për personat që kanë gurë në veshka
Paketim x 30 bustina

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Masa

30 bustina

Suitable For

Citrag është një suplement ushqimor i dobishëm për të plotësuar një dietë ushqimore të varfër me produkte alkalinizuese ( frutat dhe perimet ), ose për të kompensuar një dietë me konsum të lartë të proteinave shtazore apo yndyrnave, të cilat përcaktojnë një ngarkesë të tepërt acidike për organizmin.

Ngarkesa e tepërt e acideve ne trup, me kalimin e kohës, mund të shkaktojë fillimin e sëmundjeve të caktuara të tilla si osteoporoza dhe kalkuloza renale (gurët në veshka), e cila shfaqet me një prani të reduktuar të citrateve në urinë.
Citrag sjell një sasi të mjaftueshme të kaliumit në formë alkaline, përmes citratit të potasiumit.
Ky veprim alkalinizues realizon neutralizimin e acidit laktik në nivel muskular dhe kontribuon në zvogëlimin e ngërçeve dhe te dhimbjeve muskulare.

Citrag ndihmon në eliminimin e mikrooksalateve të kalçiumit, acidit urik dhe kalkulave renale.
Ndihmon pacientët në rastet kur:
-kanë humbur shumë lëngje;
-kanë një djersitje të tepruar;
-janë me diarre dhe të vjella;
-perdorin barna diuretike, kortizonike, laksative dhe sidomos pacientët me gurë në veshka.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji apo vuani nga një sëmundje tjetër këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.

Rekomandohen dozat e mëposhtme:
-1 bustinë e tretur në një gotë me ujë ambjenti në ditë, në rastet kur synohet të plotësohet sasia e mineraleve për të cilën organizmi ka nevojë;
-2 bustina në ditë (bustinat treten në një gotë me ujë ambjenti) në rastet kur pacienti ka gurë në veshka.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

380 mg kalium për bustinë

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.