info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Guerriero Akufen Stop + Nucleotidi

Çmimi:1,939.00 L

Suplement ushqimor për persona që kanë probleme me veshin e mesëm dhe zhurmën në vesh
Kuti x 30 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Masa

30 tableta

Suitable For

Indikimet:
● Përmirëson mikroqarkullimin dhe qarkullimin periferik të gjakut në aparatin auditiv por jo vetëm, duke përmirësuar simptomatologjinë vertiginoze.
● Ndikon përmes një veprimi kapilaro-protektiv duke zbehur e zhurmat në vesh.
● Trajton simptomatologjinë e lidhur me stresin.
● Zvogëlon rritjen e ngacmueshmërisë në nivelin e sistemit nervor qëndror.

Përmban:
-Murriz: Lëndë që ndihmon në normalizimin e shtypjes arteriale të gjakut dhe qetësimin e sistemit nervor qëndror.
-Valerianë: me veprim qetësues dhe relaksues, kombinon efektet pozitive në koordinimin motorik dhe në përqëndrim.
-Sumbullare(Lupuli): Lëndë e cila ndihmon për të luftuar pagjumësinë dhe ngacmueshmërinë e rritur të sistemit nervor qëndror.
-Triptofan: Aminoacid esencial dhe pararendës i serotoninës, melatoninës dhe një lëndë që ndihmon për të trajtuar simptomat e lehta dhe të moderuara të depresionit.
-Ginkgo Biloba: Favorizon veprimin fiziologjik enëzgjerues (vazodilatatorë) në funksionet cerebrovaskulare.
-Vitaminat: A, B1, B2, B6, B12, C: Grup vitaminash të dobishme për të luftuar simptomat e stresit, nervozizmit dhe ngacmueshmërisë.
-Nukleotidet: Formula e plotësuar me nukleotide (njësi përsëritëse të acideve nukleike ADN dhe ARN), kontribuon në rritjen e përthithjes gastro intestinale të të gjithë përbërësve aktivë duke rritur efikasitetin e produktit.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose vuani nga ndonjë sëmundje specifike këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.

Rekomandohet të konsumoni 1-2 tableta Akufen Stop në ditë para buke.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Ingredients Value for max dose (2 tablets) %VNR*
Dry hawthorn extract 500mg –
in Vitexin 15mg –
Dry extract of Valerian 120mg –
in valerenic acid 1,6mg –
Dry Hops Extract 100mg –
in flavonoids 0,4mg –
Dry extract of Ginkgo Biloba 50mg –
in Ginkgoflavonoids 12mg –
in Bilobalides 3mg –
L-Tryptophan 100mg –
Vitamin C 80mg 100%
Vitamin A 800mcg 100%
Vitamin B6 1,4mg 100%
Vitamin B1 1,1mg 100%
Vitamin B2 1,4mg 100%
Vitamin B12 2,5mcg 100%

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.