info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

Ofertë!

Germaine de Capuccini Timexpert Radiance C+ Illuminating Antioxidant Emulsion

Çmimi:8,250.00 L 6,600.00 L -20%

Emulsion me vitaminë C të pastër për lëkurë normale dhe të kombinuar.
50 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, , ,

Brand

Formulimi

Masa

50 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

Fuqia vepruese e vitaminës C në një formulë që siguron mbrojtje maksimale kundër faktorëve që shkaktojnë plakjen e lëkurës.
Për një lëkurë me shkëlqim si kurrë më parë.

Nanopolimeri i Patentuar HLG
Shumëfishon 6 herë efektivitetin e vitaminës C të pastër. I përbërë nga acidi hialuronik, lizina dhe acidi glutamik, ky përbërës ushqen qelizat e lëkurës dhe çliron në mënyrë të qëndrueshme përbërësit aktivë, duke siguruar një veprim të fuqishëm kundër plakjes. Efikasiteti i vërtetuar klinikisht.

Derivat i vitaminës të pastër (Vc-ip)
Vitamina C e pastër (acidi askorbik) ka fuqi shumë më të madhe antioksiduese se zakonisht falë qëndrueshmërisë së formulës së saj. Ajo mbetet e kapsuluar dhe e ndarë nga serumi deri në përdorim për të ruajtur efektivitetin maksimal. Derivati ​i vitaminës C (VC-IP) shndërrohet në formën e vitaminës C të pastër me të gjitha përfitimet e saj kur përthithet. Të dyja luajnë një rol vendimtar në sintezën e kolagjenit, duke bërë të mundur rikthimin e qëndrueshmërisë dhe elasticitetit të lëkurës.

Vitamina E + Acidi ferulik
Sinergjia midis këtyre antioksidantëve ndihmon në njëtrajtësimin e tonit të lëkurës, neutralizimin e dëmtimeve të shkaktuara nga radikalet e lirë, duke reduktuar kështu shenjat e moshës.

Aplikojeni në mëngjes dhe/ ose mbrëmje në fytyrë, qafë dhe dekolte duke e masazhuar butësisht.

Aqua (Water), Pentylene Glycol, Hydrogenated Polydecene, Hydrogenated Didecene, Cyclopentasiloxane, Dicaprylyl Carbonate, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Dimethicone, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Nylon 6/12, Tocopheryl Acetate, Potassium Sorbate, Polysorbate 40, Parfum (Fragrance), Neopentyl Glycol Diheptanoate, Dimethicone Crosspolymer, Nylon-12, Silica, Phenoxyethanol, Sodium Stearoyl Lactylate, Butylene Glycol, Isododecane, Jojoba Esters, Mica, Titanium Dioxide, Hyaluronic Acid/Polyglutamic Acid Crosspolymer, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Wax, Polysilicone-11, Laureth-23, laureth-4, Behenyl Alcohol, Ethylhexylglycerin, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, o-Cymen-5-ol, PEG-10 Dimethicone, Acacia Decurrens Flower Wax, Prunus Mume Fruit Extract, Polyglycerin-3, Xanthan Gum, Polyglyceryl-10 Pentastearate, Limonene, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Isohexadecane, Eugenol, CI 14700 (Red 4), Lysine HCl, CI 19140 (Yellow 5), CI 17200 (Red 33)

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.