info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Fortex Elaxa Syrup

Çmimi:940.00 L 846.00 L -10%

Shurup me laktulozë dhe glicerinë, për të kundërshtuar konstipacionin
200 ml

Stock: Ka stok

SKU: 4497896
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

200 ml

Suitable For

,

Elaxa shurup është një formulim që kombinon laktulozën me glicerinën, për të patur një proçes defekimi normal dhe një efekt laksativ.

Synon:
-të ketë një efekt të butë laksativ;
-të nxisë lëvizshmërinë e zorrës;
-të mbështesë proçesin tretës.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Rekomandohen dozat e mëposhtme:
-fëmijët nga 1 deri 7 vjeç, 5 ml 1-2 herë në ditë (duke ndjekur këshillën e mjekut);
-fëmijët nga 7 deri në 14 vjeç, 5 ml 1-3 herë në ditë. Rekomandohet që herën e parë të pihen 15 ml bashkë;
-të rriturit dhe fëmijët mbi 14 vjeç, 15 ml 1-3 herë në ditë. Rekomandohet që herën e parë të pihen 45 ml bashkë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

In 45ml
Glycerin – 15.3g
Lactulose – 8.1g
purified water, acidity regulators sodium citrate and citric acid, raspberry flavor

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.