info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Elgydium Junior Toothpaste

Çmimi:750.00 L 600.00 L -20%

Pastë dhëmbësh për fëmijë 7-12 vjeç
50 ml

Stock: Ka stok

SKU: EL021
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

50 ml

Suitable For

Është shumë e rëndësishme që fëmijët të kenë dhëmbë të shëndetshëm.
Përkujdesja për higjienën orale duhet të nisë që në fëmijëri.

Elgydium Junior është një pastë dhëmbësh e përshtatshme për fëmijët e moshës 7-12 vjeç.
Përmban:
– Fluorinol® (nicomethanol hydrofluoride- kompleks i patentuar me 500 ppm jone fluori, i cili ka për qëllim të rimineralizojë, mbrojë dhe forcojë dhëmbët.
– Siliglycol (PEG-12 dimethicone), agjent i cili krijon një shtresë veshëse, që shton kapjen e fluorit nga smalti edhe pas shpëlarjes së gojës.

Përmban në total 1000 ppm fluor.
Me shije çamçakëzi.

Rekomandohet të përdoret 2-3 herë në ditë, për larjen e dhëmbëve.
Këshillohet të përdoret së bashku me furçën Elgydium Junior.
Nëse fëmija juaj është duke marrë suplemente me fluor këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të pastës.