info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Caudalie Vinosource-Hydra S.O.S Duo Set

Çmimi:4,600.00 L

Set hidratues me serumin dhe masken Vinosource Hydra që përthithen menjëherë dhe hidratojnë intensivisht lëkurën
30 ml, 15 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

,

Masa

15 ml, 30 ml

Skin Type

,

Specific For

Suitable For

Caudalie Vinosource-Hydra Serum

Serumi hidratues Vinosource-Hydra S.O.S tërheq ujin në vetvete dhe e shpërndan në shtresat e lëkurës gjatë gjithë ditës.
Rivendos ekuilibrin e ujit në epidermë, duke qetësuar lëkurën dhe duke i ofruar rehati.
Acidi hialuronik me peshë molekulare të vogël përthithet lehtësisht nga lëkura, duke ofruar hidratim dhe duke minimizuar vazhdimisht vijat e imëta të rrudhave.

Acid hialuronik: 100% me origjinë natyrale, qetëson dhe hidraton lëkurën.
Uji organik i rrushit: Hidratues dhe qetësues.
Polifenolet: Ekstrakte të farave të rrushit me veti antioksiduese, bllokojnë 100% të radikaleve të lirë.

I testuar dermatologjikisht.
Jo komedogjenik.
Oil free.
Produkt vegan.

Caudalie Vinosource-Hydra Maskë
Maska hidratuese Vinosource-Hydra është e pasuruar me ujë organik rrushi, centella asiatica dhe polifenolet e farave të rrushit.
Ushqen dhe qetëson intensivisht edhe lëkurën e thatë më të ndjeshme.
Pas aplikimit, lëkura ndihet më e butë, më elastike, e shëndetshme dhe e mbrojtur për një kohë të gjatë nga faktorët që shkaktojnë dehidratim.

Centella asiatica organike- Veprim qetësues, riparues, anti-inflamator.
Ujë rrushi organik – Hidratues dhe qetësues.
Polifenolet- Veti antioksidante, kundër rrudhave.

98% përbërës me origjinë natyrale.
Testuar dermatologjikisht dhe oftalmologjikisht.
E përshtatshme për përdoruesit e lenteve të kontaktit.

Caudalie Vinosource-Hydra Serum

Aplikojeni serumin në mëngjes dhe në mbrëmje në fytyrë dhe qafë, para kremit hidratues.

Këshillë nga vinoterapistët:
Në mbrëmje, shtoni disa pika vaj detoksifikues Overnight Detox Oil në një sasi të vogël serumi. Lëkura hidratohet dhe ushqehet gjatë gjithë natës.

 

Caudalie Vinosource-Hydra Maskë

Aplikoni maskën dy herë në javë në lëkurë të pastruar. Lëreni të veprojë për 10 minuta, më pas largojeni tepricën pa e shpëlarë.

Këshilla nga vinoterapistët:

Maska hidratuese mund të aplikohet:
– Si një përforcues 10-minutësh i hidratimit
– Si maskë riparuese gjatë natës
– Si një trajtim hidratues i shpejtë për konturin e syve dhe qepallat

AQUA/WATER/EAU, VITIS VINIFERA (GRAPE) FRUIT WATER, GLYCERIN, BUTYLENE GLYCOL, ETHYLHEXYL PALMITATE, PALMITOYL GRAPE SEED EXTRACT, POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6, CAPRYLYL GLYCOL, SQUALANE, VITIS VINIFERA (GRAPE) JUICE, XANTHAN GUM, SORBITAN OLEATE, SODIUM CARBOXYMETHYL BETA-GLUCAN, CITRIC ACID, HYALURONIC ACID, SORBITAN LAURATE, SODIUM PHYTATE, SODIUM BENZOATE, SODIUM HYDROXIDE, DISODIUM ACETYL GLUCOSAMINE PHOSPHATE, POTASSIUM SORBATE, MYRISTYL MALATE PHOSPHONIC ACID, PARFUM (FRAGRANCE)

 

AQUA/WATER/EAU, VITIS VINIFERA (GRAPE) FRUIT WATER, GLYCERIN, TRIHEPTANOIN, POLYGLYCERYL-3 DISTEARATE, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, SQUALANE, MYRISTYL MYRISTATE, PENTYLENE GLYCOL, VITIS VINIFERA (GRAPE) SEED OIL, GLYCERYL STEARATE, SODIUM ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, SILICA, PALMITOYL GRAPE SEED EXTRACT, C15-19 ALKANE, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, GLYCERYL STEARATE CITRATE, VITIS VINIFERA (GRAPE) JUICE, CENTELLA ASIATICA EXTRACT, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, POLYGLYCERYL-6 LAURATE, TOCOPHEROL, SODIUM DEHYDROACETATE, CITRIC ACID, POLYGLYCERIN-6, SODIUM CARBOXYMETHYL BETA-GLUCAN, SORBITAN OLEATE, SORBITAN ISOSTEARATE, SODIUM BENZOATE, SODIUM PHYTATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM (FRAGRANCE).

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.