info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Bioderma Sensibio AR Soin Anti-Rougeurs

Çmimi:3,500.00 L 2,275.00 L -35%

Hidratues intensiv dhe trajtues për lëkurë të ndjeshme dhe rosacea.
40ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

40ml

Skin Type

Suitable For

Specific For

Sensibio AR parandalon dhe redukton skuqjet, duke hidratuar dhe zbutur lëkurën.

Patenta ekskluzive ROSACTIV™ vepron në mënyrë të drejtpërdrejtë në faktorët përgjegjës për zgjerimin dhe dobësimin e kapilarëve të lëkurës.
Enoxolone, allantoina dhe canola, një kombinim i agjentëve zbutës, qetësojnë menjëherë ndjesinë e skuqjes dhe diskomfortit.
Patenta natyrale DAF™ rrit ndjeshëm tolerancën e lëkurës.
Sensibio AR falë hidratimit dhe agjentëve ristrukturues, forcon barrierën e lëkurës.

Tolerancë e lartë.
Formulë jo komedogjenike.
Pa fragrancë.

Aplikojeni 1 ose 2 herë në ditë, në fytyrë dhe qafë, të pastruar më parë. Masazhojeni deri në përthithje të plotë.

AQUA/WATER/EAU
MINERAL OIL(PARAFFINUM LIQUIDUM)
GLYCERIN
TRIDECYLTRIMELLITATE
GLYCOL PALMITATE
CAPRYLIC/CAPRICTRIGLYCERIDE
CANOLA OIL
TRICETEARETH-4 PHOSPHATE
FRUCTOOLIGOSACCHARIDES,MANNITOL
XYLITOL
RHAMNOSE
LAMINARIAOCHROLEUCA EXTRACT
GLYCYRRHETINIC ACID,GLYCINE SOJA (SOYBEAN) GERM EXTRACT,ALLANTOIN
GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT,CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT
PROPYLENEGLYCOL
PENTYLENE GLYCOL
CAPRYLYL GLYCOL,GLYCOL STEARATE
PEG-2 STEARATE
ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER
1,2-HEXANEDIOL
CITRIC ACID
XANTHAN GUM,DISODIUM EDTA
SODIUM HYDROXIDE.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.