info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Bioderma Sebium Sensitive Soin Apaisant Anti-Imperfections

Çmimi:3,200.00 L 2,080.00 L -35%

Përkujdesje trajtuese dhe hidratuese për lëkurë të ndjeshme me tendencë akneike
30ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

30ml

Skin Type

Suitable For

Specific For

Sébium Sensitive qetëson, hidraton dhe largon shenjat post-akne, në lëkurat e ndjeshme me tendencë akneike.

Është provuar shkencërisht që lëkura akneike është e dehidratuar, pavarësisht mbiprodhimit të yndyrës.
Sebium Sensitive vepron duke trajtuar mbindjeshmërinë dhe shenjat post-akne, në lëkurën me tendencë akneike.

Seborestore Technology (patenta Fluidactiv ™ – Bakuchiol) riekulibron në mënyrë afatgjatë prodhimin e sebumit, duke rikthyer funksionet e tij hidratuese natyrale.
Sebium Sensitive vepron edhe kundër dëmtimeve të mëparshme, duke ndihmuar në mbajtjen e një lëkure të shëndetshme. Kompleksi Inflastop™ qetëson inflamacionin, eliminon irritimet e skuqjet dhe nuk lejon formimin e shenjave të reja. Glicerina hidraton për më shumë se 12 orë, kurse zinku dhe pigmentet matifikuese ulin shkëlqimin në mënyrë të menjëhershme.

Tolerancë e lartë, formulim jo komedogjenik.
Pa parabene, hipoalergjik. I testuar klinikisht nga dermatologët.

Aplikojeni 1 ose 2 herë në ditë, në fytyrë të pastruar më parë. Masazhojeni deri në përthithje të plotë.

AQUA/WATER/EAU
GLYCERIN
METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER
DIPROPYLENE GLYCOL
ZINC GLUCONATE
COCO-CAPRYLATE/CAPRATE
VINYL DIMETHICONE/METHICONE SILSESQUIOXANE CROSSPOLYMER
CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE
ARACHIDYL ALCOHOL
BEHENYL ALCOHOL
POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6
SODIUM POLYACRYLATE
GLYCYRRHETINIC ACID
PROPYLENE GLYCOL
ARACHIDYL GLUCOSIDE
BAKUCHIOL
LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT
MANNITOL
XYLITOL
SODIUM METABISULFITE
RHAMNOSE
GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT
TOCOPHEROL
FRUCTOOLIGOSACCHARIDES
FRAGRANCE (PARFUM)

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.