info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Bioderma Sebium Global Soin Intense Purifiant

Çmimi:3,150.00 L 2,047.50 L -35%

Hidratues intensiv dhe trajtues për lëkurë të yndyrshme dhe me tendencë akneike
30ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

30ml

Skin Type

Suitable For

Specific For

Trajtim intensiv purifikues për lëkurat e yndyrshme me tendencë akneike.

Teknologjia Seborestore (patenta Fluidactiv™ – Bakuchiol) ribalancon sebumin, duke rivendosur funksionet mbrojtëse të lëkurës dhe duke parandaluar krijimin e akneve.
Sebium Global ndikon në eleminimin e akneve ekzistuese dhe pikave të zeza dhe redukton shenjat post-akne. Kombinimi i dozave të duhura të AHA dhe acidit salicilik, ndikon në pastrimin e poreve dhe qetësimin e lëkurës.
Enoxolone qetëson dhe redukton skuqjen. Glukonati i zinkut purifikon epidermën dhe balancon shkëlqimin.
Glicerina ka funksion hidratues.

Konsistencë fluide, e lehtë për t’u aplikuar , duke i ofruar lëkurës efektin matifikues.
Jo komedogjenike.
E testuar dermatologjikisht.

Aplikojeni 1 ose 2 herë në ditë, në fytyrë dhe qafë, të pastruar më parë. Masazhojeni deri në përthithje të plotë.

AQUA/WATER/EAU
C12-13 ALKYL LACTATE
CITRIC ACID
DIPROPYLENE GLYCOL
CYCLOPENTASILOXANE
SODIUM HYDROXIDE
GLYCERIN
METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER
ZINC GLUCONATE
SALICYLIC ACID
ARACHIDYL ALCOHOL
DIMETHICONE
BEHENYL ALCOHOL
GLYCERYL STEARATE
PEG-100 STEARATE
SILICA
XANTHAN GUM
ARACHIDYL GLUCOSIDE
C30-45 ALKYL CETEARYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER
HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER
GLYCYRRHETINIC ACID
SQUALANE
BAKUCHIOL
SODIUM METABISULFITE
XYLITOL
PROPYLENE GLYCOL
POLYSORBATE 60
SORBITAN ISOSTEARATE
FRUCTOOLIGOSACCHARIDES
MANNITOL
PROPYL GALLATE
CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE
GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT
RHAMNOSE
LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT
FRAGRANCE (PARFUM).

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.