info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Bioderma Hydrabio Crème Soin Hydratant Texture Riche

Çmimi:4,500.00 L 2,925.00 L -35%

Përkujdesje hidratuese intensive për lëkurë shumë të thatë dhe të dehidratuar
50ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Masa

50ml

Skin Type

,

Suitable For

Specific For

Hidratues intensiv që zbut, ushqen dhe mbron lëkurën .
Ideal për lëkurë të dehidratuar, të thatë e shumë të thatë dhe lëkurë të ndjeshme.

Emulsioni AQUAGENIUM™, i frymëzuar nga struktura e epidermës, riaktivizon procesin e hidratimit natyral të lëkurës, duke nxitur futjen e ujit në qeliza dhe duke ndihmuar lëkurën të vetë-hidratohet.
I pasur me vitaminë E, e cila mbron lëkurën nga stresi oksidativ dhe lufton plakjen e parakohshme të saj.

Falë veprimit të tij zbutës, Hydrabio Creme njëtrajtëson lëkurën duke i dhënë shkëlqimin e duhur.
Korrigjon rrudhat e lehta dhe tolerohet shumë mirë nga lëkura.
Jo komedogjenik.
Hipoalergjik.
Me aromë të lehtë.

Aplikojeni 1 ose 2 herë në ditë në lëkurë të thatë të pastruar dhe të tharë mirë. Masazhojeni deri në përthithje të plotë. E përshtatshme si bazë make-upi.

AQUA/WATER/EAU
GLYCERIN
ISODODECANE
CYCLOPENTASILOXANE
PROPYLENE GLYCOL DICAPRYLATE/DICAPRATE
DIMETHICONE
PROPANEDIOL
XYLITOL
CETYL PALMITATE
HYDROGENATED POLYDECENE
NIACINAMIDE
TRIDECYL TRIMELLITATE
ARACHIDYL ALCOHOL
POLYMETHYLSILSESQUIOXANE
GLYCERYL DIBEHENATE
BEHENYL ALCOHOL
HDI/TRIMETHYLOL HEXYLLACTONE CROSSPOLYMER
TRIBEHENIN
DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER
PENTYLENE GLYCOL
TOCOPHERYL ACETATE
ARACHIDYL GLUCOSIDE
ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER
HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER
GLYCERYL BEHENATE
DISODIUM EDTA
SQUALANE
SALICYLIC ACID
SODIUM HYDROXIDE
MANNITOL
SODIUM HYALURONATE
HEXYLDECANOL
TOCOPHEROL
POLYSORBATE 60
RHAMNOSE
HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL
PYRUS MALUS (APPLE) SEED EXTRACT
BRASSICA CAMPESTRIS (RAPESEED) STEROLS
FRAGRANCE (PARFUM).

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.