info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Alta Natura Emodil Cream

Çmimi:1,800.00 L 1,620.00 L -10%

Krem specifik që qetëson simptomat e shkaktuara nga hemorroidet
75 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Masa

75 ml

Suitable For

Emodil krem është një produkt mjekësor i cili qetëson dhe redukton simptomat e hemorroideve.
Komplekset bimore dhe përbërësit aktivë të pranishëm në këtë formulim qetësojnë ndjesinë e kruarjes dhe djegies në zonën anale.
Hidraton zonën anale dhe e mban të butë me qëllim që të shmangen irritimet.
Emodil krem është një produkt mjekësor që rekomandohet si bashkëterapi me produkte të tjera mjekësore, tek personat që vuajnë nga sindromi i hemorroideve varikoze.

Këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të çdo produkti.
Të mos përdoret nëse keni alergji ose mbindjeshmëri nga ndonjëri prej përbërësve të pranishëm në formulim.
Nuk përdoret në rastet kur keni gjakderdhje apo dëmtim të mukozës.
Përdorimi për kohë shumë të gjatë mund të japë fenomene sensibilizimi. Në këto raste rekomandohet të ndërpritet përdorimi i tij.
Për femrat shtatzëna dhe për fëmijët nën 12 vjeç këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij produkti.
Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.
Të mbahet larg fëmijëve.

Kremi përdoret në zonën rektale në dy mënyra:
-aplikim i jashtëm (lyerje e jashtme e kremit në zonën e hemorroideve);
-aplikim i brendshëm (nëpërmjet aplikatorit të pranishëm në paketim).
Rekomandohet që aplikimi i kremit të bëhet pas zbrazjes së zorrës dhe larjes së zonës anale.

Sodio jaluronato, Opuntia, Rusco, Metilsulfonilmetano, Tea tree, Burro di karitè, Carbossimetilbetaglucano.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.