info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Terbonile cream 1% (terbinafinë)

Çmimi:387.00 L

Krem me terbinafinë, për trajtimin lokal të mykut
15 g

Stock: Ka stok

SKU: 5986

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

15 g

Suitable For

Përshkrimi

Terbinafina është një substancë me verpim anti-mykotik.
Indikimet:
– Tinea pedis
– Tinea corporis
– Tinea cruris
– Kandidazë e lëkurës
– Pityriasis versicolor

Kundërindikimet:
– Mbindjeshmëri ndaj terbinafinës apo ndaj ndonjërit prej përbërësve të tjerë të pranishëm në formulim.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Terbonile krem nuk duhet të përdoret gjatë shtatzënisë pasi nuk ka studime të kryera tek gratë shtatzëna.
Pavarësisht se sasia e terbinafinës që eleminohet me qumështin e gjirit është shumë e vogël, nuk rekomandohet përdorimi gjatë ushqyerjes me gji.

Efekte të padëshiruara
Në disa raste në vendn e aplikimit mund të shfaqen shenja si: skuqje, djegie, ndjesi pickimi, dhe bëhen shkak për ndërprerjen e trajtimit.

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Terbonile krem rekomandohet vetëm për përdorim të jashtëm.
Nëse mjeku nuk e përshkruan ndryshe mund të përdoret deri në 2 herë në ditë.
Fillimisht pastroni dhe thani lëkurën e prekur.
Aplikoni kremin në zonën e prekur dhe në zonën përreth.
Nëse infeksioni lokalizohet në palat e lëkurës, pas aplikimit (sidomos natën) shtresa e kremit mbulohet me garzë.

Kohëzgjatja e mundshme e trajtimit:
– Tinea corporis, cruris – 1 javë.
– Tinea Pedis – 1 javë.
– Cutaneous candidiasis – 1 javë.
– Pityriasis versicolor – 2 javë.

Përbërësit

terbinafine hydrochloride, cetyl alcohol, stearyl alcohol, cetyl palmitate, benzyl alcohol, sorbitan monostearate, isopropyl myrisitate, sodium hydroxide, polysorbate 60, purified water

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping