info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Deep Relief Gel (ibuprofen, menthol)

Çmimi:501.00 L

Xhel me ibuprofen dhe mentol, për trajtimin lokal të dhimbjes dhe inflamacionit
50 g

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Masa

50 g

Suitable For

Deep Relief Gel është një xhel me veprim lokal. Përdoret për lehtësimin e:
• dhimbjeve reumatike;
• dhimbjeve muskulare;
• dhimbjeve dhe enjtjeve nga aktiviteti fizik (sforcimet, ndrydhjet dhe lëndimet sportive).
• dhimbjeve jo serioze artrike (dhimbje për shkak të inflamacionit të një kyçi).

Xheli Deep Relief përmban dy përbërës aktivë:
• Ibuprofeni, bën pjesë në grupin e barnave të quajtura barna anti-inflamatore jo-steroide (NSAIDs) të cilët ofrojnë lehtësim efektiv të dhimbjes dhe reduktojnë si inflamacionin ashtu edhe ënjtjen.
• Levomentoli ndihmon në qetësimin e dhimbjeve.

Mos përdorni Deep Relief Gel nëse:
• keni një alergji ndaj ibuprofenit, mentolit ose ndonjë prej përbërësve të xhelit;
• keni alergji ndaj aspirinës ose barnave të tjera të grupit anti-inflamatore jo-steroide (AIJS) duke përfshirë dhe ato që merrni nga goja;
• keni astmë, pasi aspirina ose barnat e tjerë AIJS mund të shkaktojnë një sulm astme, rrjedhje hundësh (rinit), kruajtje ose skuqje;
• jeni më shumë se 6 muajshe shtatzënë;
• ushqehenime gji;
• keni palgë në lëkurë ose lëkura juaj është e infektuar.

Mos përdorni Deep Relief Gel:
• te fëmijët nën 12 vjeç.
• në buzët, vrimat e hundës, sytë, zonat gjenitale ose anale, ose zona të tjera të ndjeshme. Nëse kjo ndodh aksidentalisht, lajeni zonën me shumë ujë të pastër.
•në të njëjtën zonë ku keni vendosur dhe barna të tjerë.

Deep Reliev është vetëm për përdorim në lëkurë.
Mos e gëlltisni.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Nëse jeni shtatzënë ose mendoni se mund të jeni shtatzënë këshillohuni me mjekun tuaj për përdorimin ose jo të xhelit Deep Reliev.
Mos përdorni Deep Relief Gel nëse jeni më shumë se 6 muajshe shtatzënë.
Mos përdorni Deep Relief Gel nëse jeni duke ushqyer me gji.

Medikamenti i mësipërm është një bar OTC, pra mund të merret pa rekomandim nga mjeku.
Përpara përdorimit të këtij medikamenti lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Deep Relief Joint Pain Gel përdoret nga të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç.
• Nëse është hera e parë që përdorni xhelin aplikojeni atë në një zonë të vogël, për të parë nëse jeni alergjik ose jo.
• Aplikoni 1-4 cm xhel.
• Aplikoni xhelin si një shtresë e hollë mbi zonën e prekur.
• Fërkojeni butësisht xhelin derisa të përthithet. Mund të vini re një ndjesi shpimi gjilpërash.
• Mos përdorni më shumë xhel sesa rekomandohet.
• Përsëritni këto hapa deri në 3 herë në ditë, por jo më shumë. Mos e përdorni më shpesh se çdo 4 orë. Nëse dhimbja ose ënjtja vazhdon pas përdorimit të xhelit për 2 javë, vizitoni mjekun tuaj.
Nëse xheli nuk po përdoret për të trajtuar dorën/duart , lani gjithmonë duart menjëherë pas përdorimit.
• Mbylleni kapakun fort.
• Ndalo përdorimin e Deep Relief Joint Pain Gel nëse keni acarim të tepërt të lëkurës ose efekte të tjera të padëshiruara. Mos e mbuloni lëkurën me fashë, garzë ose ndonjë veshje tjetër (rrobat mund ti vishni).

Sigurohuni që të mos e përdorni xhelin më shumë se 3 herë në një ditë dhe jo më shpesh se çdo 4 orë.

ibuprofen (5%w/w), levomenthol (3%w/w), propylene glycol, carbomer, diisopropanolamine, ethanol and water

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.