info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Mycotreat 1% cream

Çmimi:270.00 L

Krem me veprim antimykotik për përdorim në lëkurë (klotrimazol)
20 g

Stock: S’ka stok

SKU: 4498576
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

20 g

Suitable For

Përshkrimi

Substanca aktive është klotrimazoli, një derivat i imidazolit me aktivitet antimykotik.

Kremi Mycotreat 1% përdoret për të trajtuar dermatomikozat (infeksionet kërpudhore të lëkurës) të shkaktuara nga dermatofitet, kërpudhat, majatë dhe myku (krimbi i ziles, këmba e atletit), infeksionet kërpudhore të duarve, infeksionet kërpudhore të lëkurës dhe infeksionet në zonën inguinale, pityriasis versicolor, skuqja e lëkurës në zonën e pelenave me origjinë kërpudhore dhe mykun si pasojë e djersitjes. Ndodh kur kanalet e djersës bllokohen, fryhen dhe shpesh rezulton me parehati dhe kruarje (eritrazma).
Përdoret gjithashtu për të trajtuar infeksionet kërpudhore të vulvës dhe penisit (balanitis candidal).

Mos përdorni kremin ​​Mycotreat 1%:
– në rast të mbindjeshmërisë ndaj klotrimazolit ose ndonjërit prej përbërësve të tjerë të këtij formulimi;
– për trajtimin e thonjve ose skalpit.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Megjithëse nuk ka studime klinike të kontrolluara për gratë shtatzëna dhe ato që ushqejnë me gji, studimet epidemiologjike nuk japin ndonjë indikim që mund të priten efekte të padëshiruara për nënën ose fëmijën nëse përdoret gjatë shtatzënisë ose ushqyerjes me gji. Këshillohuni gjithmonë me mjekun tuaj përpara se të përdorni këtë krem nëse jeni shtatzënë ose ushqeni me gji.

Efekte të mundshme anësore
– Reaksione alergjike (të fikët, presion i ulët i gjakut, probleme me frymëmarrjen, skuqje).
– Çrregullime të lëkurës dhe indit nënlëkurë (flluska, parehati, dhimbje, enjtje, acarim, kruarje, skuqje, djegie, ndjesi pickimi).

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Aplikoni një shtresë të hollë kremi Mycotreat 1% në zonat e infektuara 2-3 herë në ditë.
Për zonat sa madhësia e dorës zakonisht nevojitet një sasi e vogël kremi.
Simptomat zakonisht zhduken pas 1-4 javësh trajtim (varet nga lloji i infeksionit që keni).
Ju mund të parandaloni rikthimin e sëmundjes nëse vazhdoni trajtimin edhe për 2 javë të tjera pasi simptomat zhduken.
Nëse nuk ka përmirësim pas 4 javësh të trajtimit, informoni dhe këshillohuni me mjekun tuaj.

Përbërësit

clotrimazole, benzyl alcohol, cetyl palmitate, cetyl alcohol, octyldodecanol, polysorbate 60, sorbitan stearate, purified water

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping